Home Flokët Xheli i flokëve, a shkakton rënie? Zbulojeni

Xheli i flokëve, a shkakton rënie? Zbulojeni

by Xh D

A i ka dëmtuar xhel flokët tuaj?

Shumë pak njerëz e dinë këtë, por xheli i flokëve në të vërtetë është toksik. Kimikatet që aplikoni në lëkurën tuaj të kokës përthithen dhe shkaktojnë dëme të pakthyeshme në gjëndrat tuaja të flokëve.

Fatkeqësisht, pasi gjëndrat e flokëve janë dëmtuar deri në atë masë që nuk rriten më nëse nuk përdorni produkte me përbërës organik të cilët do të nxisin rritjen e flokëve tuaj dhe do ti rigjenerojnë flokët e holla që shkaktohen nga xheli duke i’u dhuruar volum dhe trashësi.

A sugjerohet të flini me xhel në flokët tuaj?

Dermatologët nuk e rekomandojnë që të lini xhel në flokët tuaj gjatë natës. Përpara se të  flini lani flokët duke përdorur shampo. Gjithashtu, sugjerohet të aplikoni dhe trajtime për të stimuluar rritjen e flokëve. Nëse e bëni këtë çdo natë, jo vetëm që do të parandaloni çdo humbje të flokëve të shkaktuar nga xheli, por gjithashtu do të ndihmoni në stimulimin e rritjes së flokëve, që do të thotë që ju do të keni flokë më të shëndetshëm, më të trashë, më voluminoz dhe do të shmangni humbjen e flokëve në të ardhmen.

A duhet të ndërprisni përdorimin e xhelit të flokëve?

Arsyeja pse është e rëndësishme të mbani lëkurën e kokës të pastër dhe poret të pastra dhe të zhbllokuara sepse xheli i flokëve e dobëson folikulën e flokëve sepse ka kontakt direkt me skalpin e kokës.

Çfarë shkakton xheli i flokëve?

  • Humbje të flokëve?

Xhelat e flokëve i dehidratojnë flokët shkaktojnë këputjen e flokëve. Këto produkte bllokojnë gjëndrat e flokëve që shkaktojnë rënien e flokëve. Rënia e flokëve zgjidhet duke përdorur produkte organike me përbërës natyral që janë efektiv për rënien e flokëve.

  • Tharje dhe dehidratim të flokëve

Xhelat e flokëve përmbajnë një lloj alkooli dhe kimikate gërryese të cilat bëjnë që flokët tuaj të jenë të thatë dhe të brishtë. Sugjerohet të zgjidhni produkte që përmbajnë hithër, bimën e bishtit të kalit dhe mente të cilat i dhurojnë flokëve volum, shkëlqim, rigjenerim.

  • Zbokth

Zbokthi është një problem shumë i zakonshëm pasi përdorni xhel flokësh dhe kjo jep problem të lartë në lëkurën e kokës. Ndërsa rrit problemin e kruarjes dhe skuqjen në lëkurën e kokës. Xheli shkakton probleme të tilla si skalp i irrituar, kruarje dhe i thatë i kokës duke çuar në zbokth dhe humbje të flokëve. Inflamacioni i skalpit mund të çojë dhe në probleme më madhore si: aknet në kokë. Sigurohuni të zgjidhni produkte efikase që i’u ofrojnë rezultate unike.

Si mund ti rigjeneroni flokët e humbur cili është produkti që ju sugjerohet?

  • Trajtim 2 mujor kundër rënies së flokëve
  • Ndalon rënien e flokëve
  • Nxit rritjen e flokëve (nxit daljen e flokëve të reja)
  • I dhuron flokëve volum
  • Rigjeneron flokët
  • Hidraton flokët dhe skalpin
SOLIDUM – SPRAJ KUNDËR RËNIES SË FLOKËVE

TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT!

(Tiranë: Falas, Rrethe: 2.50€ Kosovë 6€, Maqedoni 8€)

SOLIDUM nga SKIN NOVIS produkt efikas i cili ju ofron rezultate unike falë formulës revolucionare me: Hithër, Bimën e bishtit të kalit dhe Mente. Bima e bishtit të kalit (Ndihmon në qarkullimin e gjakut dhe stimulon rritjen e flokëve (nxit daljen e flokëve të reja). Forcon flokët, ndihmon në trashësinë e flokut nëse flokët tuaj janë tepër të hollë dhe kanë tendencë të këputen. Përmirëson skalpin dhe folikulat e flokëve, duke i dhuruar kujdesin që i nevojitet). Mentia (ndalon rënien e flokëve, nxit rritjen e flokëve dhe ndihmon në kujdesin e skalpit).

Përbërësit e SOLIDUM janë të pasur me vitamina, forcojnë flokun dhe përdoren për të luftuar rënien e flokëve, dhe rritjen e tyre. Përbërës të cilët na ofrojnë aromë të freskët, butësi në lëkurë dhe në skalp. Produkti më efikas, vetëm një klikim larg jush.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!