Home Këshilla Trajto ekzemën, psoriazën, dermatitin në mënyrë natyrale!

Trajto ekzemën, psoriazën, dermatitin në mënyrë natyrale!

by Xh D

Si ta trajtoni dhe cili është produkti që sugjerohet për të trajtuar ekzemën, psoriazën, dermatitin dhe aknet?

Ekzema është një sëmundje e lëkurës e shkaktuar nga inflamacioni. Dermatiti atopik është lloji më i shpeshtë i shumë llojeve të ekzemës. Edhe pse dermatiti atopik në vete nuk është i shkaktuar nga ndonjë alergji, personat që vuajnë nga ekzema kanë rrezik më të madh të preken nga sëmundje të tjera alergjike. Ekzema shkaktohet ose përkeqësohet nga kontakti me substanca ngacmuese, nga të cilat më të shpeshtat janë:

  • Pëlhura e leshtë.
  • I nxehti dhe djersa.
  • Sapunët jo organik cilët e thajnë lëkurën.

Psoriaza

Psoriaza shfaqet kur qelizat e lëkurës fillojnë të zëvëndësohen më shpejt se zakonisht. Qelizat e lëkurës normalisht zëvëndësohen çdo 3-4 javë. Tek njerëzit me psoriazë, ky proçes ndodh çdo 3-4 ditë. Kjo kohë nuk është e mjaftueshme që qelizat të jenë në gjendjen e tyre normale, çka shkakton në sipërfaqe të lëkurës disa si petëza të irrituara, të kuqe si në gri. Sugjerohet që ta trajtoni me produkte organike që përmbajnë përbërës të certifikuar me ekstrakte bimore dhe shtazore dhe e trajton psoriazën në mënyrë natyrale.

Dermatiti Seborrheik

  • Dermatiti Seborrheic shkakton skuqje, kruarje, djegie dhe ndodh në mes të veshëve dhe gjoksit, kokës dhe qepallave. Mund të shfaqet edhe në bark, në gjoks dhe në kurriz.
    Simptomat më të zakonshme përfshijnë:
  •  Copëza lëkure të vdekur (zbokth) në flokë, vetulla, mjekër ose mustaqe.
    Njolla në lëkurë ose kore mbi lëkurën e kokës, fytyrë, anët e hundës, vetulla, veshë, qepalla, gjoks etj. 
  • Lëkurë e kuqe që jep kruarje. Sugjerohet të zgjidhni produkte që i ofrojnë lëkurës kujdesin që ju nevojitet.

PËR PERSONAT QË KANË PROVUAR GJITHÇKA, REPARANDO ËSHTË KRIJUAR POSAÇËRISHT PËR JU.

TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT!

REPARANDO nga SKIN NOVIS, është krem rigjenerues, i cili falë përbërësve trajton rekzemën, psoriazën, aknet, dermatitin, duke i dhuruar lëkurës një pamje rinore dhe rrezatuese. Ky krem ka gjithashtu efekt anti-age, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe lufton rrudhat. Kremi ka në përmbajtje përbërës organik si: Gjalpi i dhisë, gjalpi shea, kalendula, trumza, sherebela, bari i pezmit dhe produkte blete. REPARANDO është formuluar me përbërës që hidraton lëkurën në thellësi, parandalon rrudhat dhe njollat e moshës, promovon prodhimin e kolagjenit. Falë përbërësve organik, si gjalpi i dhisë depërton në 8 shtresa të sipërfaqes së lëkurës duke forcuar lëkurën, dhe duke e përmirësuar teksturën e lëkurës.

KREMI REPARANDO vepron gjithashtu si:

ARTIKUJ TË TJERË QË MUND T’JU INTERESOJNË:

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!