Home Flokët Si të përdorni bishtin e kalit për t’ju rritur flokët?

Si të përdorni bishtin e kalit për t’ju rritur flokët?

by admin

Dëshironi një produkt mrekulli për rritjen e flokëve? Ndryshe nga të gjitha produktet e tjera që pretendojnë të ndihmojnë në rritjen e flokëve tuaj, ky funksionon në të vërtetë dhe quhet bima e bishtit të kalit. Ju mund ta njihni për vetitë diuretike, por bima e bishtit të kalit është një aleat i shkëlqyeshëm për shëndetin tuaj kapilar pasi ndihmon flokët tuaj të rriten më të fortë dhe më të gjatë.

Si të përdorni bishtin e kalit për të ndihmuar në rritjen e flokëve

Flokët e një personi janë një element themelor i stilit të tyre. Sa më voluminoze dhe të fortë aq më mirë. Shumë gra i vlerësojnë aq shumë flokët e tyre, sa kanë frikë t’i presin sepse mund të duhet shumë kohë për ti rritur. Mesatarisht flokët e njeriut rriten rreth 1.27 centimetra në muaj.

Bishti i kalit falë përmbajtjes në proteina përshpejton procesin e rritjes së flokëve. Nëse doni të ndihmoni që flokët tuaj të rriten shpejt, kjo barishte është një nga gjërat më të mira që mund të përdorni!

Bishti i kalit do t’ju ndihmojë edhe në parandalimin e shfaqjes së thinjave.

Si ndihmon Bishti i Kalit?

Bishti i kalit ose Equisetum arvense me emrin e tij shkencor, përmban një mineral të quajtur silic.

Ky mineral ndihmon në formimin e kolagjenit dhe forcimin e kockave, thonjve dhe natyrisht, flokëve tuaj.

Silici jo vetëm që i bën flokët tuaj më të fortë, por gjithashtu i jep shkëlqim dhe strukturë. Gjithashtu, përmban selen që rregullon jodin, element që është përgjegjës për nxitjen e rritjes së flokëve.

Ju do të mendoni, ku mund ta gjejmë këtë bimë dhe mbi të gjitha të jemi të sigurtë që është organike (bio) për ta aplikuar topikisht në flokë?

  • NXIT RRITJEN E FLOKËVE
  • Ndalon rënien e flokëve
  • I dhuron flokëve volum
  • Rigjeneron flokët
  • Hidraton flokët dhe skalpin

Trajtim 2 mujor – 45€

SOLIDUM nga SKIN NOVIS produkt efikas i cili ju ofron rezultate unike falë formulës revolucionare me: Hithër, Bimën e bishtit të kalit dhe Mente. Bima e bishtit të kalit (Ndihmon në qarkullimin e gjakut dhe stimulon rritjen e flokëve. Forcon flokët, ndihmon në trashësinë e flokut nëse flokët tuaj janë tepër të hollë dhe kanë tendencë të këputen. Përmirëson skalpin dhe folikulat e flokëve, duke i dhuruar kujdesin që i nevojitet). Mentia (ndalon rënien e flokëve, nxit rritjen e flokëve dhe ndihmon në kujdesin e skalpit).

Përbërësit e SOLIDUM janë të pasur me vitamina, forcojnë flokun dhe përdoren për të luftuar rënien e flokëve, dhe rritjen e tyre. Përbërës të cilët na ofrojnë aromë të freskët, butësi në lëkurë dhe në skalp. Produkti më efikas, vetëm një klikim larg jush.

SKIN NOVIS bën TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT!

(Tiranë: Falas, Rrethe: 2.50€ Kosovë 6€, Maqedoni 8€)

*Artikuj të tjerë që mund t’ju interesojnë:

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!