Home Këshilla Si të eleminoni rrudhat me përbërës natyralë?

Si të eleminoni rrudhat me përbërës natyralë?

by Xh D

Lëkura juaj prodhon më pak proteina kolagjen dhe elastinë në moshë madhore. Kjo e bën lëkurën tuaj më të hollë dhe më pak rezistente ndaj dëmtimeve. Ekspozimi në mjedis, dehidrimi dhe toksinat të gjitha mund të bëjnë që në fytyrën tuaj të krijohen rrudha. Rrudhat janë një proces i natyrshëm i plakjes, por nëse dëshironi ju dëhironi që të ngadalësoni procesin e plakjes në fytyrën tuaj dhe të eleminoni/ reduktoni rrudhat aktuale në lëkurën tuaj sugjerohet të zgjidhni produkte me përbërës natyral të cilët do i ofrojnë lëkurës tuaj kujdesin që do i nevojitet dhe do i’u ofrojnë rezultate unike duke reduktuar rrudhat në mënyrën më efikase. Falë përbërësve që produktet organike kanë dhe formulës revolucionare që disponojnë përthithen lehtësisht nga lëkura.

1. Vendosni krem ​​mbrojtës ndaj diellit

Shumica e njerëzve e dinë se vendosja e kremit kundër diellit me një faktor mbrojtës ndaj diellit (SPF) ndihmon në parandalimin e kancerit të lëkurës. Kremi kundër diellit gjithashtu parandalon rrudhat. Vendosja e një kremi hidratues por që ndihmon dhe në mbrojtjen nga dielli, duhet të shëndrrohet në një zakon që i nevojitet lëkurës tuaj për të pasur shëndet të plotë!

2. Reduktoni sheqernat

Konsumi i sheqerit mund të ndikojë në shëndetin tuaj, me kalimin e kohës, do i’u krijojë. Kufizimi i sheqerit dhe ushqimeve të pasura me vaj do të ndihmojë fytyrën tuaj të ruajë freskinë e saj rinore.

3. Lani fytyrën rregullisht

Marrja e dy ose katër minutave shtesë për të larë fytyrën gjatë natës nuk është kurrë humbje kohe. Në momentin që vendosni krem në fytyrë përpara se të flini lëkura juaj e përthith pjesën më të madhe gjatë natës. Shumë produkte përmbajnë kimikate të ashpra që dëmtojnë lëkurën tuaj, krijojnë irritime, dhe ndikojnë në shëndetin tuaj, gjithmonë zgjidhni produkte organike që përmbajnë përbërës të sigurt, 100% organik, të sigurt dhe të certifikuar. Shmangni pastrimin me forcë të fytyrës.

4. Shmangni rrezet e diellit

Rrezet e diellit janë shkaku kryesor i rrudhave që krijohen në fytyrë, qafë, krahë dhe duar. Dhe ndërsa rrezet e diellit nuk mund të shmangen plotësisht, ka hapa që mund të ndërmerrni për të zvogëluar shkallën e ekspozimit që merrni. Zgjidhni krem rigjenerues organik që ofron mbrojtje nga dielli dhe që i dhuron lëkurës tuaj kujdesin që i nevojitet.

 5. Ndërroni pozicionin tuaj të gjumit

Disa rrudha në fytyrën tuaj mund të shkaktohen nga pozicioni në të cilin flini. Quhet “kompresim” dhe shkaktohet nga shtypja e fytyrës tuaj kundër jastëkut në të njëjtën mënyrë çdo natë. Me kalimin e kohës, ky pozicion lëkurën tuaj më të dobët në disa vende se sa të tjerët, dhe formohet një rrudhë. Ju mund të parandaloni ose ngadalësoni rrudhat që shkaktohen nga pozicioni i gjumit duke fjetur me shpinë.

PËR PERSONAT QË KANË PROVUAR GJITHÇKA, REPARANDO ËSHTË KRIJUAR POSAÇËRISHT PËR JU.

 • Eleminon rrathët e zinj poshtë syve
 • Lufton rrudhat dhe vijat e imta
 • Redukton aknet dhe skuqjet në lëkurë
 • Zvogëlon poret e zmadhuara
 • Rigjeneron lëkurën
 • Përmirëson teksturën e lëkurës
 • Përbërës 100% organik
 • I dhuron lëkurës hidratim & promovon prodhimin e kolagjenit

REPARANDO nga SKIN NOVIS, është krem rigjenerues, i cili falë përbërësve eleminon rrudhat dhe vijat e imta, duke i dhuruar lëkurës një pamje rinore dhe rrezatuese. Ky krem ka gjithashtu efekt anti-age, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe lufton rrudhat. Kremi ka në përmbajtje përbërës organik si: Gjalpi i dhisë, gjalpi shea, kalendula, trumza, sherebela, bari i pezmit dhe produkte blete. REPARANDO është formuluar me përbërës që hidratojnë lëkurën në thellësi, parandalojnë rrudhat dhe njollat e moshës, promovojnë prodhimin e kolagjenit. Falë përbërësve organik, si gjalpi i dhisë depërton në 8 shtresa të sipërfaqes së lëkurës duke forcuar lëkurën, dhe duke e përmirësuar teksturën e lëkurës.

KREMI REPARANDO vepron si:

 • Krem rigjenerues
 • Anti age
 • Anti ekzemë
 • Maskë intensive
 • Primer
 • Pastrues make up-i
 • Eleminon psoriazën

TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT! (Tiranë: Falas, Rrethe: 2.50€ Kosovë 6€, Maqedoni 8€)

ARTIKUJ TË TJERË QË MUND T’JU INTERESOJNË:

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!