Home Këshilla Si të eleminoni rrathët e zinj në mënyrë natyrale?

Si të eleminoni rrathët e zinj në mënyrë natyrale?

by Xh D

Përveç lodhjes dhe stresit, ka shumë faktorë të tjerë që ndikojnë në krijimin e rrathëve të zinj të syve. Arsyet janë të ndryshme në varësi të personit, por një shkak që i prek të gjithë është mungesa e oksigjenit që rrjedh lirshëm në enët e gjakut, e cila shkakton hiperpigmentim. Rrathët e zinj mund t’i atribuohen ekspozimit të tepërt në diell, gjumit jo të mirë, por gjithashtu ndikon dhe gjenetika. Sugjerohet të përdorni produkte organike të cilat i dhurojnë lëkurës rezultate unike dhe janë efikase rreth problematikës që ju keni.

Çfarë duhet të shmangni për të mos lejuar që të krijohen rrathët e zinj?

  • Shmangni rrezet e diellit.

Rrezet e diellit jo vetëm që e bëjnë lëkurën tonë të plaket më shpejt, por gjithashtu kjo çon në formimin e ënjtjes dhe rrathëve të zinj. Kur ekpozoheni në diell përdorni krem që përmban SPF dhe nëse keni mundësi mbani një kapele.

  • Flini mjaftueshëm.

Mungesa e gjumit i bën rrathët e zinj dhe më të dukshme. Për shkak se lëkura tek pjesa e syve është shumë e hollë, mund të errësohet lehtësisht nga lodhja për shkak të zgjerimit të vazhdueshëm të enëve të gjakut. Të rriturit duhet të flenë të paktën 7-9 orë në ditë për një fytyrë sa më të freskët dhe rinore.

  • Aplikoni krem rigjenerues

Hidratimi i lëkurës kremra rigjenerues organik mban larg rrudhat. Zgjidhni produkte që përmbajnë përbërës organik, të cilat mund të kenë ndikim pozitiv tek rrathët e zinj. Gjithashtu një masazh në formë rrethore në këtë zonë delikate, ndihmon në qarkullimin e mirë të gjakut.

PËR PERSONAT QË KANË PROVUAR GJITHÇKA, REPARANDO ËSHTË KRIJUAR POSAÇËRISHT PËR JU.

  • Eleminon rrathët e zinj poshtë syve
  • Lufton rrudhat
  • Redukton aknet dhe skuqjet në lëkurë
  • Zvogëlon poret e zmadhuara
  • Rigjeneron lëkurën
  • Përmirëson teksturën e lëkurës
  • Përbërës 100% organik
KREM RIGJENERUES PËR TË ELEMINUAR RRUDHAT

TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT! (Tiranë: Falas, Rrethe: 2.50€ Kosovë 6€, Maqedoni 8€)

REPARANDO nga SKIN NOVIS, është krem rigjenerues, i cili falë përbërësve redukton rrathët e zinj poshtë syve, duke i dhuruar lëkurës një pamje rinore dhe rrezatuese. Ky krem ka gjithashtu efekt anti-age, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe lufton rrudhat. Kremi ka në përmbajtje përbërës organik si: Gjalpi i dhisë, gjalpi shea, kalendula, trumza, sherebela, bari i pezmit dhe produkte blete. REPARANDO është formuluar me përbërës që hidraton lëkurën në thellësi, parandalon rrudhat dhe njollat e moshës, promovon prodhimin e kolagjenit. Falë përbërësve organik, si gjalpi i dhisë depërton në 8 shtresa të sipërfaqes së lëkurës duke forcuar lëkurën, dhe duke e përmirësuar teksturën e lëkurës.

ARTIKUJ TË TJERË QË MUND T’JU INTERESOJNË:

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!