Home Këshilla Si të eleminoni aknet në kraharor/ fytyrë/ kurriz në mënyrë natyrale?

Si të eleminoni aknet në kraharor/ fytyrë/ kurriz në mënyrë natyrale?

by Xh D

Aknet e kraharorit janë shumë të bezdisshme, pasi mund të na privojnë nga veshja e fustaneve apo rrobave me dekolte të hapur. Nëse edhe ju vuani nga aknet në kraharor ka disa truke dhe produkte që mund t`ju ndihmojnë t`i eleminoni dhe ti parandaloni.

Bëni dush më shpesh

Bëni më shpesh dush për trupin, sidomos kur djersiteni. Përdorni një larës trupi anti-bakterial që përmban acid salicilik. Do të luftojë aknet ekzistente dhe do të ndihmojë në parandalimin e të tjerave.

Kujdes me dietën

Ushqimet si blumetet apo sheqernat lidhen me aknet, pasi ndikojnë në nivelin e hormoneve. Kështu që nëse vuani nga aknet reduktoni konsumin e blumetit dhe kini kujdes me konsumimin e sheqerit. Hani më shumë ushqime organike që nuk përmbajnë hormone dhe antibiotikë dhe zgjidhni produkte për lëkurën që kanë përbërës 100% organike të certifikuara.

Mos i shtrydhni

Nëse mendoni se duke i shtrydhur aknet do të zhduken më shpejt e keni gabim. Shenjat që do të ngelen do të duan shumë kohë për t`u zhdukur.

Trajtojini me kremra

Përdorni sapun që përmbajnë acid salicilik dhe me përbërës organik që do të eleminojnë aknet/ puçrrat dhe do të parandalojnë daljen e tyre.

CILI PRODUKT SUGJEROHET PËR TË TRAJTUAR, ELEMINUAR AKNET?

LAVA SOAP nga SKIN NOVIS; Është zgjidhja më e sigurt për lëkurën tuaj. Një sapun me përbërës tërësisht organik, me formulë revolucionare që do i ofrojë lëkurës tuaj rezultate unike. Sapuni LAVA është krijuar posaçërisht për t’u kujdesur në mënyrë perfekte për lëkurën tuaj dhe për të eleminuar aknet! (Sapuni zgjat për përdorim 4 muaj).

Përbërësit e LAVA SOAP janë tërësisht organik dhe përmban: Qumësht dhie (i dhuron hidratim dhe butësi lëkurës), Kalendulë (mbron kolagjenin e lëkurës), Mente (largon papastërtitë nga poret ), Rigon (redukton skuqjet e lëkurës), Vajë Ulliri (redukton aknet), Sodë Bikarbonat (veti anti-inflamtore, dhe qetëson lëkurën e irrituar). Është krijuar posaçërisht për t’u kujdesur në mënyrë perfekte për lëkurën tuaj duke balancuar yndyrën në fytyrë, ndihmon në zhdukjen e akneve, ju dhuron një freski në fytyrë, përmirëson teksturën e lëkurës. 

TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT!

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!