Home Këshilla Si ta “hekurosësh” lëkurën e rrudhur? (Bëje këtë çdo ditë)

Si ta “hekurosësh” lëkurën e rrudhur? (Bëje këtë çdo ditë)

by admin

Për pjesën më të madhe të jetës sime, kam përdorur për lëkurën dy produkte: një pastrues të butë dhe një krem ​​hidratues. Por diçka ndodhi kur arrita të 40-tat – vura re se lëkura ime nuk shkëlqente më si dikur dukej dhe ndjehej e thatë. Kur vura re disa njolla dielli në anën e faqes time të djathtë, kuptova se ishte koha të ndryshoja rutinën e bukurisë në mëngjes dhe në mbrëmje”.(Diana A)

Rrudhat, thatësia, njollat ​​e diellit dhe humbja e qëndrueshmërisë janë të gjitha gjërat me të cilat gratë fillojnë të merren në të 40-tat e tyre. Rënia e niveleve të estrogjenit ndikon drejtpërdrejt në prodhimin e kolagjenit, trashësinë e lëkurës dhe hidratimin, kështu që është e rëndësishme të zhvilloni një program të kujdesit për lëkurën kundër plakjes dhe t’i përmbaheni këtij programi, gjatë këtij dekade.”

Me kaq shumë produkte kundër plakjes në treg që mburren me përbërës që nuk do të kishit menduar kurrë se do të vishni në fytyrën tuaj (acide, vajra), Mund të jetë e vështirë të kuptosh se ku të fillosh dhe si saktësisht të krijosh kujdesin më të mirë të lëkurës rutinë për të 40-at.

Në këtë moshë, parandalimi – jo vetëm korrigjimi – duhet të jetë ende qëllimi juaj.

Zgjidhja e rekomanduar për të rigjeneruar lëkurën është REPARANDO nga brandi organik SKIN NOVIS

REPARANDO ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës tuaj dhe zvogëlon linjat e fytyrës me aplikimet kohë pas kohe

Efektet direkte në lëkurë me REPARANDO

Për efekte direkte në lëkurë dhe shëndet të plotë.

Nën këtë filozofi ndërtohet edhe formula natyrale e këtij kremi rigjenerues kundër rrudhave.

Sipas krijuesve të REPARANDO nga SKIN NOVIS, përdoruesit e këtij kremi kanë raportuar se lëkura e tyre ndihej më e fortë dhe më elastike ndaj faktorëve të jashtëm pas 2 javësh përdorim.

Përbëhet nga gjalpi i dhisë, gjalpi shea të cilët ofrojnë hidratim të thellë deri në 8 shtresat sipërfaqësore të lëkurës.

Lulja e kalendulës, një nga përbërësit kryesorë të këtij kremi,ofron qetësimin e plotë të çdo inflamacioni që mund të keni në fytyrë.

Po kështu vepron trumza, sherebela, bari pezmit dhe nënprodukte nga bletët.

Është i pasur me vitamina A, D, E dhe minerale të cilët ndihmojnë në largimin dhe parandalimin e rrudhave, hiperpigmentimin apo shenjave të diellit.

Të gjithë këta përbërës veprojnë duke tonifikuar në thellësi lëkurën dhe teksturën e saj duke e lënë më të butë e të shëndetshme.

I përshtatshëm për burrat dhe gratë dhe për të gjithë tipet e lëkurës, duke u kthyer kështu në një zgjidhje për të gjithë familjen.

Këshillohet ta aplikoni në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes apo ta përdorni edhe si bazë për tualetin.

Veprimi i tij mbi lëkurë është gradual dhe i butë me lëkurën që ndihmon në zbehjen graduale, por afatgjatë të çdo vijëzimi mbi portretin tuaj.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!