Home News Rusia teston raketa të reja hipersonike

Rusia teston raketa të reja hipersonike

by E Ll

Rusia testoi rreth 10 raketa të reja lundrimi hipersonike Tsirkon (Zircon) nga një fregatë dhe dy të tjera nga një nëndetëse, tha të premten agjencia e lajmeve Interfax duke cituar flotën veriore.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!