Home Këshilla Riparo lëkurën e dehidratuar me 8 hapa të thjeshtë

Riparo lëkurën e dehidratuar me 8 hapa të thjeshtë

by admin

Riktheni shkëlqimin në lëkurë me 8 hapa të thjeshtë:

1. Konsumoni shumë ushqime të pasura me antioksidantë, të cilët mbrojnë dhe i dhurojnë lagështi lëkurës tuaj.

2. Hidratohuni. Tetë gota në ditë do të largojnë toksinat nga trupi juaj dhe do ta mbajnë lëkurën tuaj të duket e shëndetshme dhe e freskët.

3. Ndyrshoni larësit dhe sapunët për fytyrën duke shtuar në rutinën tuaj produkte me përbërës organik të cilët i dhurojnë hidratim të plotë lëkurës tuaj.

4. Përdorni hidratues që ofron mbrojtje nga dielli që parandalojnë photoaging (foto-plakjen.)

5. Sugjerohet të përdorni ujë të ngrohtë dhe jo të nxehtë pasi mund të dëmtojë shtresat e lëkurës duke i larguar lagështinë.

6. Përdorni produkte që nuk kanë përmbajtje fragrance që mund të shkaktojnë irritime ose dehidratim të lëkurës.

7. Aplikoni krem hidratues në fytyrë që ka si përbërës kalendulë. Ky përbërës e qetëson lëkurën e dehidratuar duke i dhuruar lëkurës shkëlqim, butësi, hidratim.

8. Duhet të tregoheni të kujdesshëm në momentin që pastroni fytyrën me peshqir, nuk duhet të ushtroni forcë sepse dëmtoni shtesat e lëkurës.

Cili është produkti që rekomandohet dhe është efektiv për të riparuar lëkurën e dehidratuar në dimër?

MERIDIEM – Krem hidratues me përbërës 100% organik. Falë përbërësve lëkura e përthith shumë lehtë, dhe lejon që antioksidantët e gjendur në produkt të depërtojnë më lehtë në shtresat më të thella të saj duke i ofruar hidratim. Meridiem redukton hiperpigmentimin e shkaktuar nga ekspozimi në diell, redukton inflamacionet në lëkurë sepse përmban vitaminë E. Shumëllojshmëria e përbërësve unik të përzgjedhur për këtë krem janë balancuar në mënyrë perfekte për ti ofruar hidratim, për t’a ndihmuar në zbutjen e thatësisë dhe acarimit.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!