Home News Qëllohet për vdekje reperi Young Dolph.

Qëllohet për vdekje reperi Young Dolph.

by E Ll

Reperi amerikan Young Dolph u qëllua dhe u vra të mërkurën teksa ishte në një dyqan biskotash në Memphis, Tennessee, tha policia.

Artisti i lindur në Çikago, emri i vërtetë i të cilit ishte Adolph Robert Thornton, ishte 36 vjeç.

Ai ishte i njohur për këngët hit si “Major” dhe albumi i tij i vitit 2020 “Rich Slave” u ngjit në krye të listës Billboard 200.

Thornton thuhet se po bënte pazar në Makeda’s Homemade Butter Cookies në Memphis kur dikush u ngjit me makinë dhe e qëlloi atë, thanë raportet e shtypit lokal.

Policia tha se ende nuk ka identifikuar një të dyshuar.

Departamenti i Policisë së Memfisit lëshoi ​​një deklaratë duke raportuar të shtënat dhe tha se “informacionet paraprake” tregojnë se viktima ishte Thornton.

Thornton pothuajse u vra në një të shtëna në Los Anxhelos në vitin 2017. Ai mori tre plagë me armë zjarri, thanë raportet e lajmeve.

Në fillim të atij viti, makina e tij u spërkat me plumba në Charlotte, Karolina e Veriut.

Reperi Young Dolph, albumi i të cilit figuroi në listën e Billboard 200, u qëllua për vdekje

Artisti i lindur në Çikago, emri i vërtetë i të cilit ishte Adolph Robert Thornton, ishte 36 vjeç.

Uashington: Reperi amerikan Young Dolph u qëllua dhe u vra të mërkurën ndërsa ishte në një dyqan biskotash në Memphis, Tennessee, tha policia.

Artisti i lindur në Çikago, emri i vërtetë i të cilit ishte Adolph Robert Thornton, ishte 36 vjeç.

Ai ishte i njohur për këngët hit si “Major” dhe albumi i tij i vitit 2020 “Rich Slave” u ngjit në krye të listës Billboard 200.

Thornton thuhet se po bënte pazar në Makeda’s Homemade Butter Cookies në Memphis kur dikush u ngjit me makinë dhe e qëlloi atë, thanë raportet e shtypit lokal.

Policia tha se ende nuk ka identifikuar një të dyshuar.

Departamenti i Policisë së Memfisit lëshoi ​​një deklaratë duke raportuar të shtënat dhe tha se “informacionet paraprake” tregojnë se viktima ishte Thornton.

Thornton pothuajse u vra në një të shtëna në Los Anxhelos në vitin 2017. Ai mori tre plagë me armë zjarri, thanë raportet e lajmeve.

Në fillim të atij viti, makina e tij u spërkat me plumba në Charlotte, Karolina e Veriut.

Pas vdekjes së tij u shpërndanë homazhe nga reperët e tjerë, me Gucci Mane duke thënë “RIP për Dolphin tim kjo më theu zemrën”.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!