Home Art dhe Kulturë Publikohet traileri i filmit The Bob’s Burgers

Publikohet traileri i filmit The Bob’s Burgers

by E Ll

Traileri i parë i filmit Bob’s Burgers është këtu. I publikuar gjatë lojës së futbollit të kolegjit të Kampionatit Kombëtar, traileri u ofron fansave shijen e tyre të parë të “aventurës së ardhshme të animuar, të ekranit të madh, komedi-mister muzikore bazuar në serialin e gjatë fitues të Emmy”. Përmbledhja e publikuar më parë zbulon se filmi tregon se Bob dhe Linda do të përballen me një problem të madh jashtë restorantit, ndërsa fëmijët — Louise, Tina dhe Gene — hetojnë një mister në qytet. Do të ketë këngë dhe humor në stilin e firmës së Bob’s Burgers, dhe ndoshta temat e zakonshme për familjen. Këtu është përmbledhja zyrtare e 20th Century Studios për filmin The Bob’s Burgers:

“The Bob’s Burgers Movie është një aventurë komedi-misteri-muzikore e animuar, me ekran të madh, e bazuar në serialin e gjatë fitues të çmimit Emmy. Historia fillon kur një tub uji i këputur krijon një gropë të madhe para Bob’s Burgers, duke bllokuar hyrja për një kohë të pacaktuar dhe duke prishur planet e Belchers për një verë të suksesshme. Ndërsa Bob dhe Linda luftojnë për të mbajtur biznesin në këmbë, fëmijët përpiqen të zgjidhin një mister që mund të shpëtojë restorantin e familjes së tyre. Ndërsa rreziqet rriten, këta të varfër ndihmojnë njëri-tjetrin të gjejnë shpresojnë dhe luftojnë për t’u rikthyer pas banakut, aty ku e kanë vendin”.

Filmi Bob’s Burgers bazohet në serialin e animuar të Loren Bouchard, i cili ka transmetuar 12 sezone në FOX. Bouchard e quan The Bob’s Burgers Movie një “aventurë epike” për familjen Belcher. Kasti i filmit përfshin aktorët e rregullt të serialit Bob (H. Jon Benjamin), Linda (John Roberts), Tina (Dan Mintz), Gene (Eugene Mirman) dhe Louise (Kristen Schaal).

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!