Home Këshilla Pse MERIDIEM është zgjidhja për lëkurë të shëndetshme?

Pse MERIDIEM është zgjidhja për lëkurë të shëndetshme?

by admin

MERIDIEM Hydrating Face Cream është zgjidhja për ta hidratuar, tonifikuar dhe për t’i dhënë shkëlqim lëkurës tuaj në mënyrë 100% organike.

Ky produkt prodhohet handmade me përbërës të certifikuar organik. Përmban bimën medicinale të kalendulës, sherebelës, rigonit dhe bar pezmit. Përmbajtja e lartë e bimëve medicinale e bëjnë MERIDIEM të hidratojë dhe dhurojë elasticitet lëkurës që nga javët e para të përdorimit.

Benefitet e MERIDIEM by SKIN NOVIS

 • Ruan elasticitetin e lëkurës dhe promovon prodhimin e kolagjenit
 • Hidraton dhe i jep shkëlqim lëkurës
 • Redukton inflamacionet në lëkurë sepse përmban vitaminë E, një agjent anti- inflamator
 • Parandalon photoaging (foto-plakjen) dhe redukton efektet negative të ekspozimit ndaj rrezeve ultraviolet (Diellit)
 • Redukton hiperpigmentimin e shkaktuar nga ekspozimi në diell, ndryshimet hormonale si shtatëzania, menopauza, gjithashtu medikamentet si kontraceptivët dhe ilaçet kimioterapeutike
 • MERIDIEM është një produkt ORGANIK dhe përmban bimë medicinale të certifikuara organike
 • Mund të përdoret nga të dyja gjinitë dhe nga të gjithë moshat, me përjashtim të personave alergjikë nga bimët.
 • Ju mund ta përdorni dy tre herë gjatë ditës
 • Kliko këtu për të porositur online MERIDIEM 
 • MERIDIEM – formati 50ml kushton €40
 • Bëhen dërgesa në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni e Veriut.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!