Home News Pse burrat e pasur si Jeff Bezos po përpiqen të arrijnë fizikun e Hollivudit?

Pse burrat e pasur si Jeff Bezos po përpiqen të arrijnë fizikun e Hollivudit?

by E Ll

Dikur, manjatët e moshës së mesme mund të kishin paratë e tyre – dhe të hanin gjithashtu tortë.

Por, siç tregohet nga fotot e fundit të Jeff Bezos-it shumë të apasionuar – duke u nisur në mega-jahtin e tij me të dashurën Lauren Sanchez – epoka e playboy-it të çuditshëm ka përfunduar.

Në fotot virale, miliarderi 57-vjeçar është pa këmishë, duke zbuluar barkun e tonifikuar, krahët e skalitur dhe një gjoks muskuloz. Manjati nervoz i Amazonës i dikurshëm duket se ka përgatitur shumë shake proteinash dhe stërvitje personale.

Trajnerja me bazë në Nju Jork, Annette Lang, tha se Bezos nuk është e vetmja mace e trashë që duket mjaft e prerë këto ditë. Burrat më të pasur në botë po plaken, dhe kështu po bëhen më të ndërgjegjshëm për shëndetin. Kjo, së bashku me një theks kulturor në rritje për kujdesin ndaj vetes, ka shkaktuar epokën e manjatit bufas.

Themeluesi i Amazon, miliarderi Jeff Bezos me të dashurën e tij Lauren Sanchez në një mega-jaht ndërsa festonte sezonin e festave.

“Njerëzit e suksesshëm janë të disiplinuar,” tha Lang. “Të jesh në formë personifikon disiplinën dhe përkushtimin.”

Njihuni me pesë titanë të industrisë që po sundojnë sallën e këshillit – dhe po e shtypin atë në palestër.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!