Home News Oficeri i policisë qëllon me armë djalin e tij në kokë

Oficeri i policisë qëllon me armë djalin e tij në kokë

by E Ll

Një oficer policie i Karolinës së Veriut qëlloi aksidentalisht dhe plagosi rëndë djalin e tij 15-vjeçar të hënën mbrëma, thuhet në një raport.

Adoleshenti u godit në kokë nga të shtënat në një shtëpi në kontenë Onslow, raportoi WCNT, duke cituar autoritetet.

“Kjo është një ngjarje tragjike dhe kjo çështje mbetet nën hetim nga Zyra e Sherifit të Qarkut Onslow,” tha në një deklaratë Prokurori i Qarkut Ernie Lee.

Djali mbeti i shtruar në spital në Qendrën Mjekësore Vidant në Greenville të martën.

Babai i adoleshentit është një oficer i Departamentit të Policisë së Jacksonville të Karolinës së Veriut.

Departamenti tha se ata po bashkëpunojnë me një hetim të udhëhequr nga zyra e sherifit.

Ishte e paqartë nëse do të ngriheshin akuza në këtë rast.

“Raportet, deklaratat dhe provat e tjera nga hetimi do t’i jepen kësaj zyre për të përcaktuar se çfarë veprimesh, nëse ka, do të ndërmerren”, tha në deklaratën e tij prokurori i qarkut.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!