Home News Modelja (e vaksinuar plotësisht) vdes nga komplikimet me Covid

Modelja (e vaksinuar plotësisht) vdes nga komplikimet me Covid

by E Ll

Vdekja e një modeleje adoleshente të vaksinuar plotësisht nga Sao Paulo në Brazil, e cila vdiq si pasojë e komplikimeve të lidhura me Covid-19, është njoftuar nga nëna e saj zemërthyer, e cila ka shpërndarë një postim në rrjetet sociale.

Një modele adoleshente e destinuar për një të ardhme të suksesshme ka vdekur nga komplikimet e lidhura me Covid-19, pavarësisht se nëna e saj pretendonte se ishte “e shëndetshme” dhe e vaksinuar plotësisht.

Valentina Boscardin Mendes, 18, kontraktoi pneumoni dhe pësoi një trombozë fatale ose mpiksje gjaku, të dielën, pasi u shtrua në spital në vendlindjen e saj Sao Paulo në Brazil.

Nëna e saj Marcia Boscardin, prezantuese televizive, e cila ka punuar edhe si modele dhe aktore, ka zbuluar lajmin tragjik të vdekjes së vajzës së saj në rrjetet sociale.

Ajo ka postuar një foto selfie të tyre së bashku me fjalët: “Me dhimbje të madhe i them lamtumirë dashurisë së jetës.

“Lamtumirë Valentina Boscardin Mendes. Lëreni Zotin t’ju pranojë krahëhapur.”

Ajo postoi gjithashtu foto të Krishtlindjeve të tyre të fundit së bashku – përpara se shëndeti i Valentinës të fillonte të përkeqësohej – dhe diplomimit të saj si dhe festës së ditëlindjes së saj të 18-të, së bashku me disa nga mesazhet e mbështetjes që ka marrë nga dashamirës dhe miq të famshëm.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!