Home News Ministri i Jashtëm i Iranit rezulton pozitiv me COVID-19

Ministri i Jashtëm i Iranit rezulton pozitiv me COVID-19

by E Ll

 Ministri i Jashtëm iranian Hossein Amirabdollahian ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19, tha zëdhënësi i ministrisë së jashtme.

“Gjendja e tij e përgjithshme është e mirë dhe ai vazhdon të punojë nga karantina”, tha Saeed Khatibzadeh për mediat shtetërore të hënën vonë, duke shtuar se axhenda e vizitave të ministrit kishte ndryshuar.

Më herët të hënën, ministria e jashtme raportoi se Amirabdollahian do të shkonte në Indi deri në fund të nëntorit për të marrë pjesë në një takim në Komisionin e Përbashkët Ekonomik Indo-Iranian.

Asnjë tregues i mëtejshëm nuk u dha nga Khatibzadeh nëse ministri i jashtëm do të mund të shkonte në Nju Delhi këtë muaj.

Ministri i Jashtëm i Iranit nuk merr pjesë drejtpërdrejt në negociatat për rifillimin e marrëveshjes bërthamore të vitit 2015, e cila duhet të rifillojë deri në fund të këtij muaji.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!