Home News Mbreti dhe mbretëresha suedeze testohen pozitivë për COVID-19

Mbreti dhe mbretëresha suedeze testohen pozitivë për COVID-19

by E Ll

Mbreti dhe mbretëresha e Suedisë, të cilët janë të dy në të 70-at, kanë rezultuar pozitive për COVID-19, sipas Gjykatës Mbretërore të Suedisë.

Mbreti Carl XVI Gustaf dhe Mbretëresha Silvia, të cilët kanë pasur nga tre vaksina secila, rezultuan pozitive për virusin të hënën në mbrëmje.

Gjykata Mbretërore tha se dyshja kishin simptoma të lehta dhe ishin izoluar në shtëpi.

Gjurmimi i kontakteve është duke u zhvilluar.

Duka i Madh Henri i Luksemburgut, 66 vjeç, gjithashtu rezultoi pozitiv dhe do të kryejë detyrat mbretërore nga distanca ndërsa është i izoluar në Kështjellën Berg në Luksemburgun qendror.

Princesha e kurorës Victoria dhe bashkëshorti i saj Princi Daniel rezultuan pozitivë për virusin në mars të vitit të kaluar, dhe Princi Carl Philip dhe gruaja e tij Princesha Sofia rezultuan pozitive në nëntor 2020.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!