Home News Mbesa 4-vjeçare e George Floyd qëllohet me armë

Mbesa 4-vjeçare e George Floyd qëllohet me armë

by E Ll

Një vajzë 4-vjeçare, e cila thuhet se është identifikuar si mbesa e George Floyd, u qëllua duke fjetur në shtratin e saj gjatë orëve të para të ditës së Vitit të Ri, sipas një njoftimi për shtyp nga qyteti i Houston.

Të shtënat kanë ndodhur pak para orës 3 të mëngjesit të së shtunës.

“Një i dyshuar ose të dyshuar qëlluan disa të shtëna në një apartament në adresën e mësipërme pasi katër të rritur dhe dy fëmijë ndodheshin brenda banesës,” thuhet në një deklaratë nga Detektivët e Divizionit për Sulmet e Mëdha dhe Dhunën Familjare të HPD-së A. Carroll dhe J. Roberts.

“Njëri prej fëmijëve u godit në bust. Ajo u transportua me një automjet privat në një spital të zonës ku iu nënshtrua operacionit dhe aktualisht ndodhet në gjendje stabile”, vijon deklarata.

Detektivët A. Carroll dhe J. Roberts shton: “Për momentin, nuk ka asnjë përshkrim apo motiv të dyshuar në të shtënat.”

Edhe pse viktima e re ende nuk është identifikuar nga policia, Houston Chronicle raporton se fëmija, emri i të cilit thuhet se është Arianna, është një i afërm i Floyd.

Miku i familjes Tiffany Cofield gjithashtu tha për median se Arianna po shërohet “me hirin e Zotit”.

PEOPLE ka kontaktuar Departamentin e Policisë së Hjustonit për komente të mëtejshme, por nuk ka marrë përgjigje në kohën e publikimit.

Sipas degës së ABC, KTRK-TV, babai i Arianna-s, Derrick Delane, tha se autoritetet nuk u paraqitën në rezidencë deri në orën 7 të mëngjesit – katër orë pasi ndodhën të shtënat.

Filiali i Fox KRIV raporton se motra e Floyd, LaTonya, tha se EMT-ve iu desh kaq shumë kohë për të mbërritur në banesë, sa babai i Arianës duhej ta çonte atë në spital.

Sipas Mycah Hatfield nga KTRK, Arianna u dërgua me urgjencë në spital me një mushkëri dhe mëlçi të shpuar, si dhe me tre brinjë të thyera dhe është “në shërim”, sipas babait të saj.

“Unë jam i vetëdijshëm dhe kam shqetësime në lidhje me kohën e vonuar të reagimit në këtë incident dhe kam nisur një hetim të Punëve të Brendshme,” tha shefi i policisë Troy Finner në një deklaratë të postuar në llogarinë zyrtare të Departamentit të Policisë së Houston në Twitter të martën.Shtoi Finner: “I kërkoj qytetit të vazhdojë të lutet për shërimin e plotë të fëmijës dhe të ndihmojë në sigurimin e informacionit që do të çonte në arrestimin e të dyshuarit ose të dyshuarve përgjegjës.”

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!