Home Marrëdhënie Maria Shriver dhe Arnold Schwarzenegger finalizojnë divorcin 10 vjet pas ndarjes

Maria Shriver dhe Arnold Schwarzenegger finalizojnë divorcin 10 vjet pas ndarjes

by E Ll

Më shumë se 10 vjet pas ndarjes së tyre publike, Maria Shriver dhe Arnold Schwarzenegger janë divorcuar zyrtarisht.

E! Lajmet mund të konfirmojnë se ish-çifti është divorcuar pasi një gjykatës nënshkroi vendimin e tyre përfundimtar në dhjetor 2021.

Sipas burimeve të TMZ, të cilët dhanë lajmin e parë, zgjidhja e pronës është konfidenciale, por ishte shumë e ndarë në mes.

E! Lajmi ka kontaktuar me avokaten e Maria, Laura Wasser dhe avokaten e Arnold, Kristina Royce për koment dhe nuk ka marrë përgjigje.

———

Nuk ka kthim prapa për Maria Shriver.

Ish-zonja e parë e Kalifornisë ka bërë kërkesë për divorc nga Arnold Schwarzenegger pas 25 vitesh martesë, E! Lajmi u konfirmua të premten. Çifti i fuqisë së larguar kanë katër fëmijë së bashku.

Shriver përmendi “dallimet e papajtueshme” gjithnjë përulëse si arsyen e ndarjes, por mjerisht, pothuajse të gjithë me energji elektrike e dinë që këto dy fjalë të vogla janë të ngarkuara me më shumë kuptim se zakonisht.

Sipas peticionit të depozituar sot në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit, Shriver kërkon mbështetjen bashkëshortore dhe kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve të tyre të mitur, Patrick 17-vjeçar dhe Christopher 13-vjeçar. Thuhet se nuk kishte asnjë marrëveshje paramartesore, kështu që, nëse është kështu, pasuritë e dyshes do të ndahen në mes, sipas ligjit të Kalifornisë.

Shriver ka përcaktuar se ajo nuk dëshiron të paguajë mbështetje për Schwarzenegger.

Jo shumë kohë pasi erdhi dita e fundit e Schwarzenegger-it si guvernator i Kalifornisë në janar, Shriver u zhvendos nga shtëpia e tyre në Brentwood dhe në një hotel në Beverly Hills. Ata njoftuan ndarjen e tyre më 9 maj dhe javën tjetër, Guvernatori pranoi se kishte lindur një fëmijë jashtë martese.

E dashura e tij u identifikua si ish-zonja e shtëpisë së familjes, Mildred Patricia “Patty” Baena, dhe një gërmim i shpejtë nëpër të dhënat publike doli certifikatën e lindjes së fëmijës. Dokumentet zbuluan gjithashtu se djali lindi pesë ditë pas fëmijës më të vogël të Arnold dhe Maria, Christopher.

Fëmijët e tyre më të mëdhenj, Katherine dhe Patrick, ndryshuan mbiemrat e tyre nga Schwarzenegger në Shriver në Twitter të nesërmen.

Shriver kërkoi shërbimet e avokates më të mirë të divorcit në LA, Laura Wasser, bashkëpunëtore e shumë personave të famshëm të ndarë gjatë viteve, ndërsa Schwarzenegger punësoi Robert Kaufmanin me reputacion të ngjashëm (Aniston kundër Pitt ose Simpson kundër Lachey, dikush?) për anën e tij. të tryezës.

Palët kundërshtare thuhet se u takuan shumë përpara paraqitjes zyrtare për të filluar të zbulojnë ato që ne supozojmë se do të jenë shumë, shumë detaje.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!