Home Këshilla Lufto aknet, ekzemën, dermatitin seborroik, psoriazën me REPARANDO

Lufto aknet, ekzemën, dermatitin seborroik, psoriazën me REPARANDO

by admin

Aknet, ekzemat, dermatiti seboroik dhe psoriaza janë katër llojet më të zakonshme të çrregullimeve të lëkurës që prekin njerëzit. Falë produkteve organike (bio) shumica e pacientëve nuk duhet të vuajnë më nga format irrituese të këtyre kushteve.

Aknet

Duke dalë më shpesh në fytyrë, qafë, shpatulla, gjoks dhe shpinë, puçrrat shkaktohen nga gjëndrat e vajit të bllokuara në poret e lëkurës. Puçrrat nyjore dhe cistike janë më të rëndat, që formohen thellë në lëkurë. Trashëgimia është një faktor, mënyra e jetesës dhe dieta si dhe produktet kimike sintetike që përdoren.

Ekzema

Ekzema është një term që mbulon një sërë problematikash që përfshijnë: Dermatiti atopik që shkakton që shkakton skuqje dhe kruajtje në nyjet e bërrylit dhe gjurit Dermatiti i kontaktit, i shkaktuar nga faktorë mjedisorë, siç janë agjentët kozmetikë, aromat dhe metalet në bizhuteri Dermatiti nummular që duket si arna të kuqe, të lehta në formë monedhe. Ky lloj dermatitis mund të jetë më problematiku pasi lëkura e prekur është shumë e thatë dhe ka nevojë për hidratim të shpeshtë.

Dermatiti Seborroik

Kjo gjendje është e dallueshme nga format e tjera të dermatitit në atë që prodhon vaj, dylli dhe zhvillohet në lëkurën e kokës. Një formë e zakonshme e dermatitit Seborroik është lëkura e thatë e kokës që prek shumicën e foshnjave gjatë gjashtë muajve të parë të jetës së tyre.

Psoriaza

Ky grumbullim i indeve të tepërta të lëkurës mund të bëhet shpërfytyrues në format e tij më të rënda. Pacientët kanë lëkurë të kuqe dhe të trashë që është e mbuluar me luspa.

Zgjidhja e rekomanduar për katër problematikat kryesore të lëkurës është REPARANDO nga brandi organik SKIN NOVIS

REPARANDO është një krem organik me përbërës të certifikuar nga Bashkimi Europian. Duhet të theksohet se produkti është në formën e një kremi. Formula e përqendruar vepron për problematika të lëkurës si: aknet, ekzema, dermatitis seborroik, psoriaza, Kremi përmban ekstraktet e: kalendulës, sherebelës, trumzës dhe bar pezmi. Përmban gjalpë dhie dhe shea të njohura për vetitë ushqyese.

*Artikuj të tjerë që mund t’ju interesojnë:

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!