Home News Londër, vritet në rrugë mësuesja. Përse?

Londër, vritet në rrugë mësuesja. Përse?

by E Ll

Policia britanike tha të enjten se kishte arrestuar një të dyshuar në kërkim të vrasësit të një mësueseje që u vra në një park në Londër teksa ajo po bënte një rrugë pesë minutëshe në këmbë nga shtëpia e saj për të takuar një shoqe në një pijetore.

Më 17 shtator Sabina Nessa, 28 vjeç, u largua nga shtëpia e saj në jug të Londrës pak para orës 20:30.

Dhe kaloi rrugën nëpër Cator Park drejt Barit Depot në Sheshin Pegler në Fshatin Kidbrooke.

Ajo nuk mbërriti kurrë sepse trupi i saj u gjet i vdekur në park pasditen tjetër.

“Udhëtimi i Sabinës duhet të kishte marrë pak më shumë se pesë minuta, por ajo kurrë nuk arriti në destinacionin e saj,” tha Inspektori Detektiv Joe Garrity.

Policia më vonë tha se kishte arrestuar një burrë 38-vjeçar në Lewisham, në jug të Londrës, nën dyshimin për vrasje. Ata gjithashtu publikuan fotografi të marra nga pamjet televizive të sigurisë të një burri dhe një automjeti, duke i bërë thirrje kujtdo që e njihte të bënte kontakt të menjëhershëm.

“Çdo informacion në lidhje me identitetin ose vendndodhjen e tij mund të jetë jetik për hetimin tonë,” tha Kryeinspektori i Detektivit Neil John.

Një post mortem ( autopsi) kryer të hënën nuk ishte përfundimtare, tha policia.

Hetimi mbi vrasjen vazhdon.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!