Home News Lionel Messi ‘në izolim’ pasi rezultoi pozitiv me COVID-19

Lionel Messi ‘në izolim’ pasi rezultoi pozitiv me COVID-19

by E Ll

Ylli i futbollit Lionel Messi është një nga katër lojtarët e Paris Saint-Germain në izolim pasi rezultoi pozitiv me COVID-19.

Juan Bernat, Sergio Rico dhe Nathan Bitumazala gjithashtu kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin, sipas një deklarate nga klubi të dielën.

Ata janë aktualisht në izolim dhe i nënshtrohen protokollit përkatës shëndetësor”, thuhet në deklaratë.

Messi, 34 vjeç, kishte rezultuar pozitiv teksa ishte në vendlindjen e tij në Rosario, Argjentinë, sipas Yahoo! Sportive. Nuk ishte menjëherë e qartë nëse Messi do të ishte në gjendje të luante në ndonjë nga ndeshjet e ardhshme të klubit.

Lajmi vjen pasi Messi kishte postuar një mesazh për 296 milionë ndjekësit e tij në Instagram të shtunën për “virusin që nuk mbaron kurrë”.

“Shpresojmë që viti 2022 të sjellë shumë shëndet, gjë që uroj për të gjithë ju në vitin e ri”, ka shkruar Messi.

Messi, i cili u largua nga Barcelona në gusht për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain, konsiderohet si një nga lojtarët më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave. Ai ka shënuar një gol të Ligue 1, me pesë gola shtesë në ndeshjet e Champions League.

Paris Saint-Germain zbuloi gjithashtu se Neymar da Silva Santos Jr., i njohur si Neymar, do të vazhdonte trajtimin e tij në Brazil pasi pësoi dëmtim të ligamentit në kyçin e këmbës së majtë në nëntor.

Ai po trajtohet nga anëtarët e stafit mjekësor dhe performancës të Paris Saint-Germain dhe pritet të kthehet në stërvitje për rreth tre javë.

Të hënën, Paris Saint-Germain është planifikuar të luajë kundër Vannes në raundin e 32-të të Coupe de France.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!