Home Mirëqenia Ky trend do të mbizotërojë në gjashtë muajt e ardhshëm.

Ky trend do të mbizotërojë në gjashtë muajt e ardhshëm.

by E Ll

Dizajni me leopard.

Është një investim neutral dhe, si i tillë, ai nuk përbën pengesë në garderobën tënde.

Sidoqoftë, pajtimi me një element të ri mund të jetë i vështirë, sidomos me një pjesë që është e rrënjosur në kulturën pop. ( ki parasysh Janice nga Friends ose Kat nga EastEnders)

Në vitin 2021, megjithatë, leopardi është përqafuar gjerësisht nga moda. Printimi i leopardit u shfaq në shumë mënyra në pistat e modelimit të vjeshtës 2021, duke na e thënë shqeto se është një trend printimi që ia vlen të merret parasysh.

Ka kohë që është krejt normale të shohësh njerëz që ecin nëpër rrugë me një dizajn leopardi, fustan apo xhinse qofshin, ai vazhdon të jetë një element që dallon shumë.

Për të ndezur imagjinatën tënde të stilit, kemi mbledhur disa sugjerime që do të të zgjasin shumë.

1. Fustan

Kjo është mënyra se si të veshësh një fustan me print leopardi në vitin 2021. Vi re mëngët e gjata, gjatësinë e fustanit që shkon deri tek kyçet e këmbës dhe aksesorët minimalë.

Këtu veshja merr një rrotullim të denjë për vjeshtë. Çizme të zeza prej lëkure dhe një xhaketë (qoftë sportive ose klasike) është një kombinim i bukur. Ruaje për më vonë.

2. Bluzë

Një pamje e lezetshme, vetëm duke kombinuar xhinse, një xhaketë kimono dhe një bluzë të shkurtër me leopard, e cila i jep veshjes një pamje më të veçantë.

Dizajni me leopard është deklaratë më vete, por për shkak të ngjyrave shtypja e leopardit është deklaratë më vete, por për shkak të ngjyrave përbërëse tipike neutrale, ajo pranon thyerje nga copa të tjera me dizajn të fortë.

3. Xhaketa & Pallto

Nëqoftëse ke veshur një pallto me print leopardi, ke një vulë të madhe konfirmimi në botën e modës. Thjesht hidhe sipër rrobave me dizajn të thjeshtë për të rënë në pah.

Në rast se një pallto të duket shumë, pse nuk provon një xhaketë? Sigurisht që do dukesh in style dhe nuktërheq vëmendjen nga pjesa tjetër e veshjes.

4. Pantallona

Kjo veshje është bërë për t`u dukur si franceze e vërtetë. Ka të bëjë me balancimin e printimit me zë të lartë të leopardit dhe pjesët më bazike. Një xhaketë sportive e këtë punë më së miri.

Kjo, ose mund të ndjekësh këtë shembull dhe të ndihesh pak rock-and-roll me pantallona të tilla dhe një bluzë grafike.

5. Fund

Mbaj tonalitetet e kombinuara duke veshur një fund leopard me një bluzë ngjyrë bezhë ose të zezë. Ne e duam kombinimin e këmishës prej liri dhe pjesës së poshtme.

Gjithashtu dhe ky kombinim mund të shkojë. Për një kafe, për brunch apo qoftë për takim të parë. Leopardi futet kudo.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!