Home Këshilla Krem nate apo krem dite? Ja ndryshimet (reale)

Krem nate apo krem dite? Ja ndryshimet (reale)

by admin

Mitet në lidhje me mënyrat e përdorimit të kremrave të natës dhe ditës kanë populluar botën e kujdesit për lëkurën! Në këtë artikull do t’ju zgjojmë disa këshilla për të përfituar sa më shumë nga rutina juaj e bukurisë anti-plakje dhe për të mposhtur legjendat urbane.
Çfarë ndodh me lëkurën gjatë natës?

Gjatë natës, aktivitetet qelizore nuk ndalen, përkundrazi, lëkura rigjenerohet vetë, por në të njëjtën kohë rritet humbja e lëngjeve, shkaku kryesor i lëkurës së thatë pas zgjimit. Kjo është arsyeja pse për një kohë të gjatë gjithmonë është besuar se një krem i mirë nate kundër rrudhave duhet të ketë një strukturë të pasur dhe ushqyese. Në realitet, është e rëndësishme të zgjidhni trajtimin më të përshtatshëm bazuar në benefitet e produktit për lëkurën tuaj.
Krem nate kundër rrudhave: si ta zgjedhim?

Edhe kur bëhet fjalë për kremin kundër rrudhave është e rëndësishme të zgjidhni produktin sipas përbërësve dhe benifitet që ju sjell në lëkurë. Rekomandohet të gjesh një krem fytyre me një veprim rigjenerues dhe hidratues, pa e ekzagjeruar me tekstura të pasura. Po, sepse një nga besimet e rreme në lidhje me rutinën e natës është që të mbështetesh në formulime më të pasura dhe më të plota se kremi i ditës, të cilat promovojnë lëkurë më të shndritshme dhe të yndyrshme pas zgjimit, duke demonstruar se lëkura nuk ka qenë në gjendje të thithë produktin si duhet.
Prandaj, përqendrimi në strukturat efektive dhe më hidratuese të kremrave me antioksidantë të tillë si vitaminat C dhe E, minerale dhe probiotikë janë opsioni më i mirë për gjumë të qetë dhe lëkurë rrezatuese në mëngjes.

Krem nate po apo jo, atëherë? Përgjigja ideale qëndron në një KREM RIGJENERUES dhe të përqendruar, një alternativë më e strukturuar ndaj kremit klasik të fytyrës. Rekomandohet për të gjithë llojet e lëkurave, veçanërisht për lëkurën që thahet lehtë, është një produkt ideal në menopauzë, kur lëkura ka nevojë për një kurë më specifike dhe të shënjestruar. Gjithashtu kremi rigjenerues me antioksidantë të tillë si vitaminat C dhe E, minerale dhe probiotikë, përshtatet në mënyrë të përsosur si një trajtim natën që respekton edhe lëkurën më delikate dhe si krem gjatë ditës. Kremi rigjenerues i pasur me substanca që janë biokompatibile me membranat qelizore që sigurojnë një veprim rigjenerues, delikat, por në të njëjtën kohë edhe veprim më të thellë midis shtresave të lëkurës. Cilësia e koncentruar absorbohet menjëherë nga lëkura pa lënë efekt vajor pas zgjimit.

Krem për fytyrën ditën dhe natën: cili është ndryshimi?
Nuk ka asnjë ndryshim të vërtetë midis kremit të natës dhe kremit të ditës dhe klasifikimi i një produkti kozmetik thjesht për një qëllim është tani një koncept i vjetëruar. I njëjti KREM RIGJENERUES përdoret për ditën dhe natën dhe vepron kundra rrudhave, njollave, shenjave, ushqen lëkurës, kundër ekzemave; mbron nga ekspozimi dhe hidraton në thellësi 24 orë në ditë.


Por a Ekziston një krem rigjenerues, 100% organik me përbërës të certifikuar?

Nga rekomandimet më të reja të ekspertëve është REPARANDO nga brandi SKIN NOVIS, një krem rigjenerues i pasur me vitamina, minerale dhe përbërës tërësisht organikë që ndihmon në eleminimin natyral të shenjave të moshës, aknet, njollat, hidraton duke lënë efekte afatgjata në lëkurë.

Përdoret si krem dite dhe si krem nate, i përshtatshëm për burrat dhe gratë dhe për të gjithë tipet e lëkurës, duke u kthyer kështu në një zgjidhje për të gjithë familjen.
Largon shenjat e moshës, rrudhat, skuqjet, irritimet, aknet, zvogëlon poret dhe lufton mikrobet e këqija, me një formulë të testuar dhe aprovuar nga dermatologët.
Sipas testimeve REPARANDO, ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës tuaj dhe zvogëlon linjat e fytyrës me aplikimet kohë pas kohe.
Përdoret në të gjithë fytyrën, tek rrathët e zinj poshtë syve për të larguar ngjyrën e errët.
REPARANDO është një produkt tërësisht organik e delikat me lëkurën edhe për personat të cilët vuajnë nga sëmundje të lëkurës si dermatitis, ekzema apo psoriaza duke qenë se ka efekt zbutës dhe qetësues.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!