Home Marrëdhënie Kim dhe Kanye lanë mënjanë dramën e Pete Davidson dhe u ribashkuan në këtë event

Kim dhe Kanye lanë mënjanë dramën e Pete Davidson dhe u ribashkuan në këtë event

by E Ll

Kim Kardashian dhe Kanye West u shfaqën së bashku në shfaqjen e fundit të stilistit të ndjerë Virgil Abloh për Louis Vuitton në Miami.

Çifti i divorcuar, së bashku me vajzën e tyre North West, i bënë homazhe ish-drejtorit artistik të labelit Abloh në koleksionin e tij Pranverë-Verë 2022 në Miami të martën, duke shënuar prezantimin e tij të fundit për markën.

Kardashian dhe West u ulën në rreshtin e parë në koleksionin e fundit të Abloh – i faturuar si një festë për jetën dhe trashëgiminë e stilistit – në stadiumin Marine të Miami me vajzën e tyre tetëvjeçare North.

Ata vendosën një front të bashkuar pavarësisht romancës së re të Kardashian me yllin e “Saturday Night Live” Pete Davidson dhe zotimin e fundit publik të West për të ribashkuar familjen e tij.

Abloh, themeluesi i etiketës së veshjeve të larta të rrugës Off-White dhe një DJ i njohur, vdiq në moshën 41-vjeçare të dielën pas një beteje private dy-vjeçare me angiosarkoma kardiake, një kancer i rrallë.

Dizajneri ishte një bashkëpunëtor i gjatë i West dhe shërbeu si drejtor kreativ për agjencinë e dizajnit të reperit Donda. Ai gjithashtu drejtoi kopertinat për albumet e West “My Beautiful Dark Twisted Fantasy” dhe “Yeezus”.

Pasi Abloh lançoi etiketën e tij Off-White, ai u bë me shpejtësi një forcë në veshjet luksoze të rrugës dhe u nënshkrua nga LVMH për të drejtuar divizionin e veshjeve për meshkuj të Louis Vuitton në 2008.

Në një postim në faqen e Instagramit të markës, Michael Burke, kryetar dhe CEO i Louis Vuitton, shpjegoi se ishte dëshira e Abloh që shfaqja të vazhdonte.

“Virgjili nuk ishte vetëm një mik, bashkëpunëtor i madh, gjeni krijues, vizionar dhe përçarës, por edhe një nga komunikuesit më të mirë kulturorë të kohës sonë… Ai ishte një optimist i përjetshëm që besonte se gjithçka ishte e mundur.

“Në të njëjtën frymë, ne në Louis Vuitton do të vazhdojmë me krenari të festojmë trashëgiminë e tij me një shfaqje të fundit në Miami, sipas dëshirës së tij.”

Familja e Abloh tha në Instagramin e tij se ai zgjodhi ta mbante diagnozën e tij private, “duke iu nënshtruar trajtimeve të shumta sfiduese”, ndërsa ai vazhdoi punën e tij në botën e modës.

“Përmes gjithë kësaj, etika e tij e punës, kurioziteti i pafund dhe optimizmi nuk u lëkundën kurrë. Virgjili u nxit nga përkushtimi i tij ndaj zanatit dhe misionit të tij për të hapur dyert për të tjerët dhe për të krijuar shtigje për barazi më të madhe në art dhe dizajn.

“Ai shpesh thoshte: “Gjithçka që bëj është për versionin 17-vjeçar të vetes sime”, duke besuar thellë në fuqinë e artit për të frymëzuar brezat e ardhshëm.”

Kardashian dhe Davidson filluan të takoheshin duke ndjekur spotin pritës të yllit të realitetit “SNL”. Që atëherë ata janë parë rrallë pa njëri-tjetrin, qoftë të kapur për dore, duke qeshur në makinë apo duke festuar ditëlindjen e Davidson.

West, i cili ndan katër fëmijë me themeluesin e KKW Beauty – North, 8, Saint, 5, Chicago, 3 dhe Psalm, 2 – fshiu të gjitha postimet nga llogaria e tij në Instagram të hënën pasi ai ndau një lutje të gjatë të Falenderimeve duke kërkuar që të pajtohej me Kardashian.

“Gjithçka për të cilën mendoj çdo ditë është se si ta bashkoj familjen time dhe si ta shëroj dhimbjen që kam shkaktuar”, tha reperi, i cili tani shkon nga Ye. “Unë marr përgjegjësi për veprimet e mia.”Të tjerë në shfaqjen e Louis Vuitton përfshinin 21 Savage, Lil Baby, Gunna, Metro Boomin, 2 Chainz, plus Ivanka Trump dhe Jared Kushner. (Çifti, miq të ngushtë të familjes Arnault, të cilët kanë LV, ishin ulur gjithashtu në rreshtin e parë). Quavo modeloi në shfaqjen e pistës, së bashku me Kid Cudi dhe Offset.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!