Home Këshilla Këshillat kryesore për lëkurën të shëndetshme

Këshillat kryesore për lëkurën të shëndetshme

by admin

Ushtrimet e rregullta, një dietë e shëndetshme, ujë dhe gjumë i mjaftueshëm janë të rëndësishme – por gjithsesi mund të mos i shohim rezultatet që duam. Pra, koncepti i diçkaje që rrit cilësinë e lëkurës sonë dhe përmirëson elasticitetin dhe hidratimin e lëkurës tonë mund të ndihmojë vërtet.

Ekziston një mënyrë organike – natyrale për të hidratuar në thellësi lëkurën dhe për t’i rikthyer elasticitetin e munguar. Kalendula!

Kur konsumohet nga goja, Kalendula, e cila është një barishte, ka një larmi të gjerë të përdorimeve medicinale, që nga qetësimi i stomakut dhe ulçerave deri te lehtësimi i ngërçeve menstruale dhe trajtimi i dhimbjeve të fytit.

E aplikuar topikisht, Kalendula është treguar të përmbajë vetitë SPF si një përzierje kremi dhe mund të jetë një mundësi alternative për kremrat komercialë që mbrojnë nga dëmtimi i diellit. Kalendula përmirëson pamjen e përgjithshme të lëkurës dhe studimet kanë treguar që promovon hidratimin dhe fortësinë e lëkurës. Përveç zvogëlimit të inflamacionit, siguron një trajtim efektiv për disa gjendje të zakonshme të lëkurës, duke përfshirë aknet, psoriazën dhe ekzemën.

MERIDIEM nga SKIN NOVIS

Spraj/ Krem hidratues me përbërës 100% organik – kalendulë organike, sherebelë, rigon dhe bar pezmi.

Falë përbërësve lëkura e përthith shumë lehtë dhe lejon që antioksidantët e gjendur në produkt të depërtojnë më lehtë në shtresat më të thella të saj duke i ofruar hidratim. MERIDIEM redukton hiperpigmentimin e shkaktuar nga ekspozimi në diell, redukton inflamacionet në lëkurë sepse përmban vitaminë E. Shumëllojshmëria e përbërësve unik të përzgjedhur për këtë krem janë balancuar në mënyrë perfekte për ti ofruar hidratim, për t’a ndihmuar në zbutjen e thatësisë dhe acarimit.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!