Home Flokët Ke rënie flokësh? Provo hithrën

Ke rënie flokësh? Provo hithrën

by admin

Hithra është një barishte shumëvjeçare e zakonshme në lëndinat tona. E njohur për fuqinë kurative, është një barishte e ngrënshme me veti të mrekullueshme edhe në kozmetikën natyrore, të tilla si në trajtimet e humbjes së flokëve.

Karakteristikat e hithrës për flokët

Gjethet e hithrës sigurojnë vitamina dhe minerale të dobishme për forcimin e flokëve: në veçanti, hithra është e pasur me squfur, zink, bakër, hekur, kalcium dhe kalium përveç vitaminave A, C, B2, B5 dhe B9. Për këtë arsye, përdorimi i ekstrakteve me bazë hithër ndihmon për të rimarrë bukurinë natyrore të flokëve tuaj dhe për të parandaluar rënien e tyre.

Hithra është një ilaç i përshtatshëm për  flokë të brishtë dhe të devitalizuar, kundër rënies së flokëve dhe është gjithashtu një aleat i shkëlqyeshëm për të luftuar zbokthin dhe flokët me yndyrë.

Shumë njerëz kanë provuar hithrën si zgjidhjen e vetme organike për ndalimin e rënies së flokë, në mënyrë 100% të sigurtë organike pa asnjë efekt anësorë.

Brandi organik SKIN NOVIS, sjell një formulë të patentuar, SOLIDUM për të zgjidhur problemin e rënies së flokëve dhe nxitjen e daljes së tyre.

SOLIDUM mund të përdoret nga të dyja gjinitë. Është produkt ekologjik, i testuar dhe aprovuar nga mjekët me përbërës të certifikuar nga Bashkimi Evropian.

Produkt 100% efektiv për rritjen e flokëve që përmban hithër dhe është tërësisht organik

  • Trajtim 2 mujor kundër rënies së flokëve
  • Ndalon rënien e flokëve
  • Nxit rritjen e flokëve
  • I dhuron flokëve volum
  • Rigjeneron flokët
  • Hidraton flokët dhe skalpin

TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT!

SOLIDUM nga SKIN NOVIS produkt efikas i cili ju ofron rezultate unike falë formulës revolucionare me: Hithër, Bimën e bishtit të kalit dhe Mente. Bima e bishtit të kalit (Ndihmon në qarkullimin e gjakut dhe stimulon rritjen e flokëve. Forcon flokët, ndihmon në trashësinë e flokut nëse flokët tuaj janë tepër të hollë dhe kanë tendencë të këputen. Përmirëson skalpin dhe folikulat e flokëve, duke i dhuruar kujdesin që i nevojitet). Mentia (ndalon rënien e flokëve, nxit rritjen e flokëve dhe ndihmon në kujdesin e skalpit).

Përbërësit e SOLIDUM janë të pasur me vitamina, forcojnë flokun dhe përdoren për të luftuar rënien e flokëve, dhe rritjen e tyre. Përbërës të cilët na ofrojnë aromë të freskët, butësi në lëkurë dhe në skalp.

*Artikuj të tjerë që mund t’ju interesojnë:

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!