Home Këshilla Je lodhur nga aknet? Provo sapunin me qumësht dhie

Je lodhur nga aknet? Provo sapunin me qumësht dhie

by admin

Le ta pranojmë – të gjithë duam një lëkurë të bukur dhe me shkëlqim! Edhe pse ka shumë produkte të ndryshme që pretendojnë të bëjnë mrekulli, gjetja e një të duhurit kundër akneve mund të jetë diçka e vështirë. Për fat të mirë, ka një pastrues natyral për të cilin të gjithë flasin tani: sapun me qumësht dhie! Le të hedhim një vështrim në benefitet e sapunit të qumështit të dhisë dhe pse duhet të filloni ta përdorni rregullisht.

3 Përfitimet e sapunit të qumështit të dhisë

Ka një arsye që sapuni i qumështit të dhisë po përdoret nga shumë njerëz që vuajnë nga aknet. Ky lloj produkti natyral është i pasur me një larmi të madhe përfitimesh shëndetësore dhe bukurie për të cilat duhet të dini.

1. Lufton lëkurën problematike

Shqetësoheni për lëkurën tuaj? Përdorimi i sapunit të qumështit të dhisë mund të ndihmojë në një sërë problemesh të lidhura me lëkurën. Revista e Kërkimit Biologjik dhe Shkencës së Zbatuar thekson se sapuni i qumështit të dhive ka shumë përfitime për lëkurën, duke përfshirë trajtimin e akneve dhe infeksioneve të lëkurës.

2. Ideal për çdo lloj lëkure

Është e zakonshme të lidhni lëkurën e yndyrshme me aknet. Mbi të gjitha, yndyra e tepërt është një kontribues i njohur për aknet. Por llojet e lëkurës së thatë mund të kenë puçrra për një numër arsyesh, qoftë për shkak të faktorëve të mjedisit apo për një rutinë të dobët të kujdesit të lëkurës që irriton lëkurën dhe bllokon poret. Sapuni i qumështit të dhisë përmban ushqyes të shumtë dhe vitamina të tilla si vitamina D, C, B1, B12 dhe E që luftojnë aknet dhe parandalojnë formimin e tyre.

3. Veti anti-inflamatore

A keni shpërthime aknesh vazhdimisht? Përdorimi i produkteve natyrore të kujdesit për lëkurën mund t’ju ndihmojë të kontrolloni këtë çështje një herë e përgjithmonë. Kërkimet sugjerojnë që qumështi i dhisë ka një sasi të madhe të vetive anti-inflamatore. Kjo do të thotë që përdorimi i produktit në lëkurën tuaj do të ndihmojë në ndalimin e inflamacionit.

Ku mund ta gjeni një sapun me qumësht dhie 100% organik me përbërës të certfikuar për të luftuar aknet?

Brandi SKIN NOVIS organic ka krijuar sapunin me qumësht dhie LAVASOAP.

  1. ELEMINON AKNET dhe PARANDALON FORMIMIN E TYRE

2. Hidraton lëkurën

3. I dhuron butësi

4. Eleminon shenjat që krijohen nga aknet

5. Qetëson lëkurën e irrituar

6. I pasur me vitamina

7. Ka veti anti-inflamatore

TRANSPORT NË SHQIPËRI, KOSOVË DHE MAQEDONINË E VERIUT!

Përbërësit e LAVA SOAP janë tërësisht organik dhe përmban: Qumësht dhie (i dhuron hidratim dhe butësi lëkurës), Kalendulë (mbron kolagjenin e lëkurës), Mente (largon papastërtitë nga poret ), Rigon (redukton skuqjet e lëkurës), Vaj Ulliri (redukton aknet), Sodë Bikarbonat (veti anti-inflamtore, dhe qetëson lëkurën e irrituar). Është krijuar posaçërisht për t’u kujdesur në mënyrë perfekte për lëkurën tuaj duke balancuar yndyrën në fytyrë, ndihmon në zhdukjen e akneve, ju dhuron një freski në fytyrë, përmirëson teksturën e lëkurës. 

Plotëso formën nëse dëshiron ta porosisësh direkt këtu

*Artikuj të tjerë që mund t’ju interesojnë:

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!