Home News Izrael – SHBA : Nënshkruhet marrëveshje për të blerë 3.1 miliardë dollarë helikopterë dhe …

Izrael – SHBA : Nënshkruhet marrëveshje për të blerë 3.1 miliardë dollarë helikopterë dhe …

by E Ll

Izraeli ka nënshkruar një marrëveshje me Shtetet e Bashkuara për të blerë 12 helikopterë Lockheed Martin Corp (LMT.N) CH-53K dhe dy aeroplanë karburanti Boeing Co (BA.N) KC-46, tha të premten Ministria izraelite e Mbrojtjes, duke vlerësuar totalin e çmimit prej rreth 3.1 miliardë dollarë.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!