Home Flokët Humbja e papritur e flokëve tek gratë – Pse po ndodh dhe çfarë të bëni?

Humbja e papritur e flokëve tek gratë – Pse po ndodh dhe çfarë të bëni?

by admin

Rënia e papritur e flokëve tek gratë mund të ndodhë për arsye të ndryshme; njëri prej tyre është stresi. Mësoni si të arrini të ndaloni rënien e flokëve duke përdorur këtë recetë!

Kujdesi ditor i flokëve është një proces i rëndësishëm për shumë gra. Kjo pjesë e trupit përfaqëson identitetin e tyre, pasi duken mirë dhe ndihen të sigurt kur flokët e tyre janë me shkëlqim dhe të fortë.

Për më tepër, gratë shpesh përballen me probleme të flokëve. Për shembull, ndodh rënia e papritur e flokëve te gratë. Ka arsye të ndryshme për këtë, të tilla si: stresi, hormonet, ekspozimi në diell, mungesa e vitaminave dhe mineraleve etj.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të kujdeseni mirë për shëndetin tuaj të përgjithshëm, si dhe flokët tuaj. Megjithëse, kujdesi për flokët nuk është aspak një detyrë e lehtë.

Por sot, për fat të mirë për ju, ne do t’ju tregojmë trajtimin më të mirë në shtëpi që do t’i bëjë flokët tuaj të rriten shumë shpejt dhe me një rrënjë rezistente ndaj gjithçkaje.

Dhe sekreti i këtij trajtimi është në përbërësin e veçantë: Hithra.

Hithra është një ilaç i përshtatshëm për flokë të brishtë dhe të devitalizuar, kundër rënies së tyre dhe është gjithashtu një aleat i shkëlqyeshëm për të luftuar zbokthin dhe flokët me yndyrë. Zgjidhja e vetme për ndalimin e rënies së flokë, në mënyrë 100% të sigurtë organike pa asnjë efekt anësorë.

Gjethet e hithrës sigurojnë vitamina dhe minerale të dobishme për forcimin e flokëve: në veçanti, hithra është e pasur me squfur, zink, bakër, hekur, kalcium dhe kalium përveç vitaminave A, C, B2, B5 dhe B9. Për këtë arsye, përdorimi i ekstrakteve me bazë hithër ndihmon për të rimarrë bukurinë natyrore të flokëve tuaj dhe për të parandaluar rënien e tyre.

Parandaloni rënien e papritur të flokëve me këtë spraj me hithër (SOLIDUM)

Siç thamë, rënia e papritur e flokëve tek gratë nuk është aspak e pazakontë. Nëse vuani sepse shihni se si flokët tuaj bien gjithnjë e më shumë, atëherë është koha që ju t’i kushtoni vëmendje gjithçkaje që do t’ju tregojmë më tej.

Këto udhëzime të thjeshta do ta bëjnë jetën tuaj shumë më të lehtë, pasi që mund të jeni të sigurt për përbërësit specifik që përmban ky produkt që po vendosni në flokët tuaj.

Përbërësit e sprajit SOLIDUM nga SKIN NOVIS janë:

Hithër

Bimën e bishtit të kalit

Mente

Metoda e përdorimit:

– Lani flokët

– Aplikoni sprajin në flokë të njomë

– Masazhoni skalpin dhe gjatësinë

– Lërëni flokët të thahen natyralisht

– Aplikojeni 2 herë në javë

Aplikoni SOLIDUM në të gjithë kokën tuaj duke kryer masazhe të vogla rrethore për të stimuluar rritjen.

CILAT JANË BENEFITET
E SOLIDUM?

  Përbërës 100% organik të certifikuar

  Ndalon rënien e flokëve

 Nxit rritjen e flokëve

  Ju dhuron flokëve volum

  I ushqen flokët

  I dhuron flokëve shkëlqim

  Ndihmon në rigjenerimin e flokëve

  Hidraton flokët (Ky produkt nuk sugjerohet për personat që kanë probleme gjenetike & autoimune)

SOLIDUM – Spraji kundër rënies së flokëve. I pasur me vitaminë A, kompleksin e vitaminave B, E, C, D, minerale si selen, zink, hekur dhe magnez dhe e dendur në makronutrientë, veçanërisht në proteina.

Nëse mendoni se ky artikull ka qenë një ndihmë e madhe, mos harroni ta ndani me të gjithë, në mënyrë që edhe ata të përfitojnë prej tij.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!