Home Horoskop Horoskopi për shtatorin. Prit surpriza.

Horoskopi për shtatorin. Prit surpriza.

by E Ll

Perëndimet e diellit të vjeshtës, temperaturat më të ftohta dhe pijet më të ngrohta nuk janë të vetmet gjëra që na vijnë në shtator. Muaji i ardhshëm sjell një përzierje të zjarrtë emocionesh, shumë momente për të reflektuar mbi të kaluarën dhe më në fund, një shans për të filluar nga e para.

Ky muaj na mbush gjithmonë me skema të reja që duam të bëjmë realitet, por hëna e re e Virgjëreshës e 6 Shtatorit do të shtojë hutim dhe pasiguri për planet tona. Pastaj, më 10 dhe 14 shtator, respektivisht, Venusi i dashuruar hyn në Akrep dhe planeti i veprimit Mars hyn në Peshore. Ky është një çiftëzim i lumtur: Venusi dhe Marsi do të jenë në pritje reciproke të njëri -tjetrit, që do të thotë se çdo planet ndodhet në shenjën që sundon tjetri.

Pengesa e vetme përpara është retrograde e Merkurit që fillon më 27 shtator. Kjo do të jetë një kohë ku do të luftojmë për të gjetur ekuilibrin dhe bazën në marrëdhënie, kështu që duhet të ecim përpara me kujdes.

Dashi

Nga t`ia fillojmë dhe nga t`ia përfundojmë me ty? Dëshira për t’u bashkuar me një person të rëndësishëm do të jetë përballë zemrës tënde më 10 shtator, kjo për shkak të zhvendosjes së Venusit në Akrepin intensiv. Edhe pse njihesh për pavarësi, dëshira për pasion intim pa filtra do të arrijë një nivel të lartë kur Marsi të zhvendoset në Peshore më 14 shtator. Shpesh angazhimi vjen me një çmim. Varet nga ti që të vendosësh nëse mund t’i përmbahesh rregullave të marrëdhënies. Nëse ndihesh sikur ke nevojë për autonomi ose liri, atëherë mund ta arrish këtë gjatë retrogradit të Mërkurit, i cili fillon më 27 shtator dhe zgjat deri më 17 tetor, gjë që ndryshon dinamikën e marrëdhënies.

Demi

Edhe pse natyra jote zakonisht delikate dhe e qetë të bën të luash sipas rregullave që të tjerët kanë krijuar në përpjekje për t’u përshtatur me shumicën, është koha për të lënë shenjën tënde në fushën e lojës – qoftë në biznes, dashuri dhe miqësi. Hëna e re e Virgjëreshës më 6 shtator, e ndjekur nga hyrja e Venusit në Akrep më 10 shtator, të ofron një shans për të ndryshuar shumë në jetën personale. Nëse dëshiron të marrësh kontroll, duhet ta bësh. Gjithashtu të mësosh të marrësh rreziqe dhe të pohosh pikëpamjet e tua do të të rrisë besimin dhe do të të çojë në vende që nuk e ke menduar kurrë të mundur. Kjo mund të ndodhë gjatë Hënës së Plotë të Korrjes më 20 Shtator.

Binjakët

Flladi i shtatorit të ofron një moment për të reflektuar mbi vizionet e së ardhmes, veçanërisht gjatë hënës së re dhe korrjes së hënës së plotë më 6 dhe 20 shtator. Deri në kohën kur Marsi dhe Dielli hyjnë në Peshore në 14 dhe 22 Shtator, jeta jote do jetë e zhurmshme dhe me kreativitet. Disa mundësi do të të lejojnë të bashkosh artistiken dhe intelektualen. Rivlerësimi dhe gjetja e një qasjeje të ndryshme ndaj një plani ose projekti të vjetër do të mbushë mendjen dhe zemrën me gëzim, sepse do të jesh në gjendje të përdorësh zgjuarsinë për të zotëruar problemet e së kaluarës dhe për t`u përmirësuar.

Gaforrja

Këtë muaj, do të duhet të shkosh më thellë në zemër për të kujtuar dhimbjen, gëzimin, emocionet dhe ekzaltimin që ke përjetuar dikur në mënyrë që të bëhesh një version më i mirë i vetes në realitetin aktual ku jeton. Lidhu me fëmijën e brendshëm më 27 shtator. Lëre zemrën të endet prapa në kohë dhe të gjesh aktivitete që i ke dashur në rini. Do të të ndihmojë të gjesh vendin tënd në botë dhe do të të lejojë të dish se për ku je drejtuar, bazuar në të kaluarën dhe të tashmen. Nëse ke nevojë të shërohesh, kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të balancuar emocionet.

Luani

Hëna e re më 6 shtator dhe hëna e plotë më 20 shtator po të shtyjnë të evoluosh këtë muaj – gjë që do të rezultojë të jetë më e vështirë se sa duket, veçanërisht kur Venusi të zhvendoset tek Akrepi më 10 shtator, kjo krijon një atmosferë joshëse që mund të krijojë vështirësi për të ecur përpara. Gjithashtu do ta gjesh veten duke u kthyer prapa në zakonet e vjetra gjatë retrogradit të Mërkurit më 27 shtator. Në vend që të jesh e/i ashpër me veten kur kjo të ndodhë, jepi vetes një liri të vogël. Nuk duam të prekim egon tënde të brishtë, por askush nuk është perfekt – as ti.

Virgjëresha

Çdo gjë dhe kushdo që të rëndon aktualisht duhet të fshihet nga jeta. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një marrëdhënie intime apo partneritet profesional, gjatë hënës së re më 6 shtator dhe Hënës së Plotë të Korrjes më 20 shtator do të zbulosh se është e rëndësishme të shkëputësh marrëdhëniet me vampirët energjikë të cilët nuk po të kthejnë dashurinë dhe kujdesin që po u jep. Po krijon hapësirë për diçka. Në momentin kur fillon sezoni i ekuinoksit të vjeshtës dhe peshores më 22 shtator, do të jesh gati të bësh ndryshime të mëdha në përkatësinë personale. Zgjedhjet janë të tuat këtë muaj.

Peshorja

Krenaria dhe integriteti po të detyrojnë të shfaqësh dëshirat më të mëdha. Me planifikimin e duhur, mund të bësh çdo qëllim real. Përplasja e Venusit në Akrep më 10 shtator dhe kërcimi i Marsit në Peshore katër ditë më vonë do të të japë këmbëngulje dhe pasion për t’i bërë ëndrrat një pjesë të jetës tuaj të përditshme. Nëse e ndan mendjen për të kultivuar aspiratat e tua, atëherë do të lulëzosh në shtator. Jeta është e pakufishme, Peshore. Mos harro ndoshta në 27 shtator në retrogradën e Mërkurit, i cili fillon më 27 shtator, mund të fillosh të dyshosh tek vetja.

Akrepi

Shkëputu nga negativiteti dhe bëhu një me ndjenjat pozitive. Gjatë hënës së re të Virgjëreshës më 6 shtator dhe aleancës Venusiane në shenjën tuaj të Diellit, e cila fillon të shfaqet më 10 shtator, nuk ke pse të jesh pjesë e thashethemeve dhe kaosit që vërshon në rruzullin nga rrethi i miqësisë. Besojmë se je duke kuptuar se është më mirë për që të përqendrohesh vetëm tek vetja dhe jo në dramën në grupin e bashkëmoshatarëve. Për sa kohë që bën punën që duhet gjatë Hënës së Korrjes së Plotë në 20 Shtator, do të lulëzosh. Udhëtimi prapa i Mërkurit, i cili fillon më 27 shtator, është një kohë ku duhet të tregosh kujdes ndaj vetes -është e rëndësishme t’i japësh vetes dashuri shtesë.

Shigjetari

Të qenit pjesë e një komuniteti njerëzish do të të bëjë të ndihesh sikur ke shumë mbështetje gjatë gjithë ditëve të shtatorit. Kjo ndjenjë do të jetë shumë e dobishme kur kohët të bëhen të vështira, dhe të ndihesh në vetmi. Hyrja planetare e Marsit në Peshore më 14 Shtator, e ndjekur nga Ekuinoksi i Rënies dhe fillimi i sezonit të Peshores i cili fillon më 22 Shtator, do të të bëjë bashkë me një grup individësh të mrekullueshëm të  cilët do të të mbështesin (dhe anasjelltas). Si rezultat i veprimeve të tyre, nuk do të ndihesh vetëm në momentet e tua më të errëta.

Bricjapi

Fatkeqësisht, ti bricjap je përfshirë në monotoninë e jetës. Lajmi i mirë është se hëna e re e Virgjëreshës më 6 shtator do të të zgjojë nga gjumi sezonal. Do të të frymëzojë të bësh hapa të mëdhenj dhe të marrësh vendime për më mirë. Në rreth 20 Shtator, do të dëshirosh të zgjerosh horizontet profesionale. Ekuinoksi i Vjeshtës dhe fillimi i Sezonit të Peshores më 22 shtator do të ngarkojnë përsëri energjinë që vë dëshirën për të triumfuar mbi pengesat me shpejtësi të madhe dhe të lejon të ndërmarrësh rreziqe më të mëdha në punën që bën.

Ujori

Ke ndjerë shqetësim dhe pasiguri për të ardhmen – dhe të themi të vërtetën, të gjithë jemi në të njejtën varkë. Por, ti po i lë shqetësimet dhe ankthet të përfitojnë. Kontakto një mik, anëtar të familjes ose terapist për të diskutuar rreth kësaj frike gjatë hënës së re të Virgjëreshës më 6 shtator dhe Hënës së plotë të korrjes më 20 shtator. Nuk ke pse ta kalosh këtë rrotull emocionesh pa ndihmë. Pra, flit hapur – diskutimi i këtyre çështjeve veçanërisht gjatë retrogradit të Mërkurit, i cili fillon më 27 shtator, do të lejojë të shohësh një pamje më të madhe.

Peshqit

Ka qenë një rrugë e gjatë drejt arritjes së një suksesi që po përjeton dhe ky moment është më në fund këtu. Zhvendosja e Venusit në Akrep më 10 shtator të jep shtytje për të përfituar nga talentet që ke. Vrulli i brendshëm për të punuar shumë do të aktivizohet nga hyrja e Marsit në Peshore më 14 shtator. Nëse ke biznes të vogël, ai do të rritet dhe zhvillohet në diçka më të madhe nga sa e kishe imagjinuar. Deri në momentin që 22 shtatori të vërshojë, kuleta ose llogaria bankare do të jetë më e bollshme.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!