Home Marrëdhënie “Gruaja pastron borën, burri në internet.” Politikani kanadez sulmohet nga ndjekësit për këtë postim

“Gruaja pastron borën, burri në internet.” Politikani kanadez sulmohet nga ndjekësit për këtë postim

by E Ll

Pasi bëri një foto që me siguri kishte për qëllim të komplimentonte gruan e tij, zyrtari i kabinetit kanadez Jon Reyes në vend të kësaj tërhoqi një reagim të fortë në Twitter për foton gjatë fundjavës.

Reyes, ministri i ekonomisë dhe punëve në Manitoba, kishte postuar foton të shtunën duke treguar gruan e tij jashtë duke gërmuar borën në rrugën e çiftit.

Në mbishkrimin e tij shkruhej: “Edhe pas një turni 12-orësh të natës në spital mbrëmë, gruaja ime ka ende energji për të lopatëzuar rrugën”.

Disa përdorues kritikuan shpejt Reyes për qëndrimin brenda shtëpisë së ngrohtë dhe për lejimin e gruas së tij të djersinte me lopatë.

“Jam i lumtur që ajo po merr njohjen mbarëbotërore që meriton dhe shërben si një kujtesë për të gjithë — veçanërisht mua sot — që nuk mund të bëjmë kurrë aq sa duhet për të treguar mirënjohjen tonë ndaj punonjësve të kujdesit shëndetësor,” tha Reyes në një deklaratë. , sipas CBC News.

“Gruaja ime është e mrekullueshme, si në shtëpi ashtu edhe në punë. Unë jam përjetësisht mirënjohës për të dhe gjithçka që ajo bën. E dua shumë”, shtoi ai.

Politikani kanadez Thomas Lukaszuk u përgjigj duke postuar në Twitter se fotografia “nuk është një përshkrim i çdo burri politikani”.

Cynthia Reyes më vonë mbrojti bashkëshortin e saj në një postim në Twitter, duke thënë se, “Gjithçka që doja të bëja ishte të bëja lopatë”, shoqëruar nga një emoji në pëllëmbën e fytyrës.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!