Home Këshilla Freskoni dhe Hidratoni Lëkurën në mënyrë organike

Freskoni dhe Hidratoni Lëkurën në mënyrë organike

by admin

Nuk ka asgjë më të mirë se një spraj i shpejtë për freskimin e lëkurës së lodhur në mëngjes ose në mesditë. Kremi hidratues në formë spraj përdoret për t’i dhënë përfitime ushqyese dhe mbrojtëse lëkurës.

Si funksionon hidratuesi në formë spraji:

Përdoret për të freskuar, gjallëruar dhe zbutur shpejt lëkurën. Ju duhet të përdorni një spraj hidratues fytyre në mëngjes si hapi i parë në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës pas pastrimit ose vendosjes së make up-it, për të ringjallur lëkurën gjatë ditës. Aplikoje në darkë pas pastrimit për të përgatitur lëkurën tuaj për trajtime të tjera.

MERIDIEM – Spraj/ Krem hidratues me përbërës 100% organik. Falë përbërësve lëkura e përthith shumë lehtë dhe lejon që antioksidantët e gjendur në produkt të depërtojnë më lehtë në shtresat më të thella të saj duke i ofruar hidratim. Meridiem redukton hiperpigmentimin e shkaktuar nga ekspozimi në diell, redukton inflamacionet në lëkurë sepse përmban vitaminë E. Shumëllojshmëria e përbërësve unik të përzgjedhur për këtë krem janë balancuar në mënyrë perfekte për ti ofruar hidratim, për t’a ndihmuar në zbutjen e thatësisë dhe acarimit.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!