Home News Dyshohet se u përpoq të mbyste të dashurën. Aktori i Home Alone arrestohet.

Dyshohet se u përpoq të mbyste të dashurën. Aktori i Home Alone arrestohet.

by E Ll

Ish-aktori “I vetëm në shtëpi “, Devin Ratray u arrestua të mërkurën pasi autoritetet në Oklahoma City lëshuan një urdhër në lidhje me një grindje me një grua në fillim të këtij muaji.

Ratray, 44 vjeç, akuzohet për një akuzë për sulm në familje dhe bateri me mbytje dhe një akuzë tjetër për sulm në familje dhe bateri, sipas të dhënave të gjykatës në internet.

Shteti i Oklahomas lëshoi ​​urdhër-arrestin të martën, tregojnë të dhënat. Obligacioni i tij u caktua në 25,000 dollarë.

Autoritetet i thanë Fox News se aktori “u dorëzua dhe u përpunua dhe u lidh” të mërkurën.

Departamenti i Policisë së Oklahoma City dhe Zyra e Prokurorit të Qarkut të Oklahoma nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesës së PEOPLE për koment.

Arrestimi vjen një javë pasi policia e Oklahoma City i tha PEOPLE më 15 dhjetor se ata e konsideronin çështjen të mbyllur dhe nuk prisnin ndonjë arrestim në këtë rast.

Ratray u bë i njohur në fillim të viteve 1990 kur luajti Buzz McCallister, vëllai më i madh i personazhit të Macaulay Culkin, në dy filmat e parë Home Alone. Sipas një raporti policor të redaktuar shumë të marrë nga Page Six, gruaja pretendoi se Ratray e goditi me grusht në fytyrë, i mbuloi gojën me dorën e tij dhe u përpoq ta mbyste.

Një zëdhënës i Departamentit të Policisë së qytetit të Oklahoma konfirmoi më parë incidentin për PEOPLE, por nuk konfirmoi identitetin e gruas, duke përmendur shqetësimet e privatësisë.

Në dokumentet e siguruara nga KFOR-i, thuhet se gruaja është identifikuar si e dashura e Ratray. Ajo i tha policisë se dyshja u grindën në një bar dhe ajo e la atë të kthehej në dhomën e tyre të hotelit, sipas stacionit të lajmeve.

Gruaja tha se Ratray e ndoqi atë në hotel, ku dyshohet se ka ndodhur përleshja fizike, raporton KFOR-i.

“Viktima kishte probleme me frymëmarrjen ndërsa po mbytej dhe ndërsa dora e të pandehurit ishte mbi gojën e saj,” thuhet në një deklaratë të mundshme për shkakun e mundshëm, sipas stacionit të lajmeve.

Një përfaqësues i Ratray nuk i ktheu mesazhet e PEOPLE për koment, por më parë i tha TMZ se të dy kishin një debat verbal, duke mohuar që gjërat ishin fizike. Përfaqësuesi nuk pranoi t’i tregonte mediumit se për çfarë debati ishte.

Kohët e fundit Ratray i tha PEOPLE se një ribashkim i vetëm në shtëpi ishte në punë me disa anëtarë të kastit origjinal. Ai gjithashtu riprodhoi rolin e tij si Buzz në filmin Home Sweet Home Alone në Disney+.“Ky film është bërë trashëgimi dhe ka prekur familjet tani për më shumë se një brez,” tha Ratray për PEOPLE në atë kohë. “Prindërit po u tregojnë fëmijëve, fëmijëve po u tregojnë nipërve diçka që unë kam qenë pjesë e saj. Kam kuptuar se ky film është më i madh se unë.”

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!