Home Art dhe Kulturë Dwayne Johnson refuzon ftesën e Vin Diesel për t’u ribashkuar në “Fast & Furious”: “Nuk ka asnjë shans që të kthehem”

Dwayne Johnson refuzon ftesën e Vin Diesel për t’u ribashkuar në “Fast & Furious”: “Nuk ka asnjë shans që të kthehem”

by E Ll

Dwayne Johnson ka refuzuar publikisht kërkesën e yllit të serialit “Fast & Furious”, Vin Diesel për t’u ribashkuar në ekskluzivitetin e aksionit për hyrjen e saj të 10-të të linjës kryesore.

Në nëntor, Diesel i bëri një ftesë Johnson-it në Instagram, duke i kërkuar Johnson-it të ripërsëritte rolin e tij si agjent sekret Lucas Hobbs për hyrjen e radhës në seri.

“Bota pret finalen e ‘Fast 10’”, ka shkruar Diesel. “Siç e dini, fëmijët e mi ju referohen si Xha Dwayne në shtëpinë time. Nuk ka festë që ata dhe ju të mos dërgoni urime… por ka ardhur koha. Trashëgimia pret. Ju thashë vite më parë se do të përmbushja premtimin që i kisha dhënë Pablos. U betova se do të arrinim dhe do të manifestonim Fast më të mirë në finale që është 10!”

Në një intervistë të re me CNN, Johnson iu përgjigj kërkesës, duke kritikuar Diesel për një ftesë në mediat sociale pasi të dy kishin arritur tashmë një marrëveshje privatisht.

“I thashë [Diesel] drejtpërdrejt se nuk do të kthehesha në ekskluzivitet. Unë isha i vendosur, por i përzemërt me fjalët e mia dhe thashë se do të isha gjithmonë mbështetës i kastit dhe gjithmonë do të mbështesja që ekskluziviteti të ishte i suksesshëm, por nuk kishte asnjë shans që të kthehesha, “shpjegoi Johnson. “Postimi i fundit publik i Vin-it ishte një shembull i manipulimit të tij. Nuk më pëlqeu që ai rriti fëmijët e tij në postim, si dhe vdekja e Paul Walker. Lërini ato jashtë saj. Ne kishim folur muaj më parë për këtë dhe arritëm në një mirëkuptim të qartë.”

Megjithatë, Johnson vazhdoi të shprehte urimet e tij të mira për familjen “Fast & Furious” përpara daljes së tyre të ardhshme dhe gjoja të parafundit.

“Qëllimi im gjatë gjithë kohës ishte të përfundoja udhëtimin tim të mahnitshëm me këtë ekskluzivitet të jashtëzakonshëm me mirënjohje dhe hir,” tha Johnson. “Është për të ardhur keq që ky dialog publik ka turbulluar ujërat. Pavarësisht, unë jam i sigurt në universin “Fast” dhe aftësinë e tij për të ofruar vazhdimisht për audiencën… Unë sinqerisht u uroj ish-bashkë yjeve të mi dhe anëtarëve të ekuipazhit fat dhe sukses në kapitullin tjetër.”

Johnson iu bashkua ekskluzivitetit “Fast & Furious” me “Fast Five” të vitit 2011. Në fillim, agjenti i tij Hobbs është një antagonist i Dominic Torettos së Diesel, megjithëse personazhi i Johnson më vonë bashkohet me familjen e tij të heronjve që sfidojnë fizikën. Johnson u përkul nga seria kryesore pas paraqitjes së tij në “Fati i Furious” të vitit 2017, duke u bashkuar me Jason Statham për të titulluar një spin-off, “Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw” të 2019-ës.

“F9: Saga e shpejtë” ishte një nga historitë e pakta të suksesit për shfaqjet teatrale gjatë verës së kaluar, duke fituar 173 milionë dollarë në vend dhe 721 milionë dollarë në mbarë botën. “Fast & Furious 10” do të shfaqet në kinema më 7 prill 2023. Diesel do të rikthehet në yll, ndërsa anëtarët e rregullt të kastit të serialit Tyrese Gibson, Sung Kang, Chris “Ludacris” Bridges, Jordana Brewster dhe Michelle Rodriguez pritet të rikthehen. për filmin. Helmeri i “F9” dhe regjisori i shpeshtë i serialeve Justin Lin do të rikthehet gjithashtu për vazhdimin.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!