Home Art dhe Kulturë Chris Rock preket nga Covid. Ja çfarë thotë në Twitter.

Chris Rock preket nga Covid. Ja çfarë thotë në Twitter.

by E Ll

Komediani dhe aktori Chris Rock zbuloi të dielën se ai ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe po përdor rastin për të nxitur të tjerët që të vaksinohen kundër virusit.

Në llogarinë e tij të verifikuar në Twitter, Rock postoi, “Hej sapo zbulova se kam COVID. Më besoni që nuk e doni si gjë. Vaksinohuni.”

Ish -anëtari i kastit të “Saturday Night Live” nuk komentoi gjendjen e tij.

Rock i tha Jimmy Fallon në një episod të “The Tonight Show” në maj se ai mori vaksinën Johnson & Johnson dhe bëri shaka se ai përdori statusin e tij të yllit dhe “kaloi vijën” për ta marrë atë.

“Kam përdorur personazhin tim të famshëm, Jimmy,” tha Rock. “Nuk më interesonte.”

Njerëzit të cilët janë plotësisht të vaksinuar ende mund të marrin Covid-19- por të qenit të imunizuar zvogëlon shumë rrezikun e shtrimit në spital ose rrezikun për vdekje, thonë ekspertët e shëndetit.

Në fakt, njerëzit që nuk janë të vaksinuar kundër Covid-19 kishin 11 herë më shumë gjasa të vdisnin nga sëmundja dhe 10 herë më shumë të ngjarë të shtroheshin në spital me këtë sëmundje, tregon një studim i publikuar në fillim të këtij muaji nga Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!