Home News Çfarë thotë horoskopi për vitin 2022 ?

Çfarë thotë horoskopi për vitin 2022 ?

by E Ll

Mirësevini në horoskopin tuaj të vitit 2022 për secilën nga 12 shenjat astrologjike të diellit. Ky vit do të sjellë një energji të re emocionuese që me siguri do të krijojë ndryshime në jetën tuaj të dashurisë, trajektoren e karrierës dhe financave tuaja dhe gjithçka në mes !

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Horoskopi i vitit të Dashit ka të bëjë me heqjen e pluhurit dhe rikthimin në unazën e jetës. Nëse jeni ndjerë të lodhur nga jeta kohët e fundit, ky vit do të sjellë shpengim në çdo pjesë të zemrës suaj që jeni gati për të ndrequr. Përdorni vitin 2022 për të lëshuar sistemet e vjetra të besimit dhe më në fund ta shihni botën si një kanavacë bosh. Ju nuk jeni gjërat që ju kanë ndodhur – ju jeni një qenie e denjë për dashuri dhe bollëk përtej ëndrrave tuaja më të çmendura. Filloni duke iu përkushtuar projekteve të pasionit dhe njerëzve që ju ndezin shpirtin.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

2022 është e sigurt që do të jetë një vit transformues me ndryshimin e nyjeve dhe sezonin e eklipsit që pushtojnë shenjën tuaj gjatë gjithë vitit, Demi. Nëse keni qenë të ulur në sfondin e jetës suaj, ky do të jetë viti kur pozicioni juaj më në fund do të ndryshojë dhe do të filloni ta shihni veten si personazhi kryesor që keni qenë gjithmonë! Prisni të papriturën kur bëhet fjalë për dashurinë, qoftë ky një përmirësim i papritur apo përfundim i marrëdhënies suaj ekzistuese.

Dhe për miqtë e mi beqar Demi : Do të befasoheni këndshëm me opsionet që do të keni në vitin e ardhshëm. Nuk ka asgjë që mund të të pengojë, përveç vetes. Pra, dilni nga dyshimi për veten dhe filloni të besoni vërtet në fuqinë që keni. Atëherë, dhe vetëm atëherë, do ta shihni jetën tuaj të transformuar nga ndenjur në yjore.

Binjakët (21 maj – 21 qershor)

Kur bëhet fjalë për dashurinë, sigurohuni që po investoni në njerëzit e duhur për arsyet e duhura. Mos mbani dikë pranë vetëm për të mbushur një boshllëk. Në vend të kësaj, ndihuni rehat me kompaninë tuaj – pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo jo. Një partner i shëndetshëm do ta admirojë përkushtimin tuaj ndaj vetes, ndaj bëjeni këtë një prioritet kryesor në vitin 2022. Unë shoh tërheqje, meditim dhe sisteme të mbështetjes emocionale nëpërmjet komunitetit dhe teknikave terapeutike. Mos hiqni dorë nga jeta që shihni vetë.

Ah, binjakët tanë ! Ky vit do t’ju kërkojë të krijoni një nivel të ri stabiliteti dhe ekuilibri në jetën tuaj. Me kalimin e boshtit nyjor nga ju dhe shenja e motrës suaj (Binjakët dhe Shigjetari) te shenjat aktuale pushtuese të Demit dhe Akrepit, do të ketë më pak aktivizim dhe nxitje në ajër për Gurë Kristali im. Mundohuni të ftoni veten të gjeni rehati në qetësi. Ju mund të ngadalësoheni në udhëtime, përgjegjësi, marrëdhënie të detyrueshme dhe kaos në një mënyrë jetese shumë më të thjeshtë. Sistemi juaj nervor me siguri do t’ju falënderojë!

Gaforre (22 qershor – 22 korrik)

Gaforre, ky vit do të jetë plot me ngjarje sociale dhe mundësi për t’u lidhur thellë me të tjerët. Sigurohuni që gjatë rrugës po kujdeseni siç duhet për shëndetin tuaj mendor dhe emocional dhe se po i jepni vetes leje për të ndërthurur pushimin në përvojën tuaj të përditshme, në vend që të prisni derisa të digjeni!

Për Gaforret e mi beqare, ky vit ndriçon një rrugë të qartë për t’u lidhur me një shpirt binjak. Pyesni veten nëse jeni duke kërkuar për argëtim të paangazhuar apo përkushtim dhe jetëgjatësi. Secila rrugë është e juaja pasi të zgjidhni atë që funksionon më mirë për ju! Nuk ka përgjigje të drejtë apo të gabuar, thjesht një zgjedhje autentike. Sapo të lëshoni procesin e mendimit dogmatik të të jetuarit të jetës “të drejtë” ose “të gabuar”, do të zbuloni se ka pasur vetëm “autentike” dhe “joautentike”. Lironi veten nga ngurtësia mendore në vitin 2022.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanët më të dashur, çfarë kohe për të qenë gjallë! Ky vit sigurisht që do të jetë plot gëzim dhe festime për ju – dhe ju jeni gati për të shijuar kënaqësitë e jetës. Megjithatë, pyetja këtë vit është: A mund të filloni t’i përballoni stuhitë e vështirësisë me të njëjtën gatishmëri? Ju me siguri do të jeni të rrethuar nga dashuria, suksesi dhe fati i mirë këtë vit. Por detyra juaj do të jetë të gjeni hapësirën gri – diku mes përfshirjes nga momente të vështira ose shkëputjes së të gjithëve së bashku.

Mësimi është të gjesh paqen në mes të kaosit. Dhe Leo, nuk të kemi njohur kurrë që t’i shmangesh një sfide! Jeta juaj e dashurisë do të përparojë nëse mund të përkushtohesh në vend që të vraposh; nëse jeni beqar, ky do të jetë viti për të gjetur një luan apo luaneshë që mund të sundojë mbretërinë e kafshëve përkrah jush. Nëse tashmë jeni çift, prisni disa surpriza në historinë tuaj të dashurisë. Hiqni dorë nga afati kohor që kishit për mënyrën se si jeta juaj ishte “e destinuar” të dilte jashtë dhe filloni të shihni bukurinë në shpalosjen e pakontrollueshme të jetës. Do të përfitoni më shumë në momentet kur zgjidhni të dorëzoheni.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

2022 do të jetë një vit i ndryshimit të thellë transformues, Virgjëresha. Nuk ka më dyshime për veten – ju jeni gati për këtë! Prisni që kufizimet tuaja të hiqen pasi jeta ju çon më lart dhe ju kërkon të zgjeroheni tani më shumë se kurrë. Nëse keni qenë të ndenjur në dashuri, në jetën profesionale, në financa, në hapësirën tuaj të jetesës ose në rrethin tuaj të miqve – pakënaqësia do të jetë një gjë e së kaluarës.

Ju jeni gati të bekoheni me zgjerim dhe ngjitje, dhe unë shoh shumë prej jush duke dalë në qendër të vëmendjes me karrierën tuaj. Do të ketë një hapje për ju për të sjellë në jetë projektet tuaja të pasionit dhe askush nuk do të jetë në gjendje të pengojë suksesin tuaj të afërt. Filloni të ndiheni rehat me dëshirat dhe nevojat tuaja duke vendosur kufij të fortë rreth kohës tuaj të çmuar dhe në fund filloni ta shikoni mirëqenien tuaj energjike si një përparësi kryesore. Termi “çift i pushtetit” po vjen fuqishëm. Pra, nëse jeni beqarë apo aktualisht në çift, qëndroni pranë për një nivelim të lartë edhe në jetën tuaj të dashurisë. Mund të jetë viti 2022 viti juaj më i mirë, Virgjëresha.

Peshorja (23 shtator – 23 tetor)

Peshorja ime më e dashur, 2022 për ju do të jetë një vit i çlirimit të fajit, turpit dhe vetëpërçmimit. Më në fund jeni në një vend ku mund të shihni se sa pengesë mund të jenë mendimet tuaja të bezdisshme dhe më në fund do të jeni gati ta lini këtë sjellje në të kaluarën. Trajtojeni këtë vit si një mundësi për ta njohur veten në një nivel më të thellë dhe më intim se kurrë më parë. Filloni të ndjeheni rehat me shënimin e ditarit, regjistrimin e shënimeve zanore të mendimeve tuaja për t’i dëgjuar, ose ndoshta të provoni punën me pasqyrë (d.m.th., duke i thënë vetes se sa e bukur dhe vërtet e veçantë jeni ndërsa përgatiteni në mëngjes). Lëreni frikën tuaj për të dashur veten të shpërbëhet.

Kujtesa: Ju jeni më shumë se guaska juaj e jashtme dhe do të filloni të zbuloni pjesë të vetes që kishin mbetur të padukshme këtë vit. Unë shoh që hobet krijuese janë një pjesë kryesore e vitit 2022 për ju. Thyeni kavaletin, uluni në një rrotë qeramike ose filloni të mblidhni fije dhe rruaza argëtuese për të bërë byzylykë BFF për miqtë tuaj më të ngushtë. Nuk ka kufi se sa e bukur mund të jetë jeta juaj, dhe sapo t’i lejoni vetes të shijoni ekzistencën tuaj, çdo aspekt tjetër i jetës suaj do të fillojë të lulëzojë.

Akrepi (24 tetor – 21 nëntor)

Akrep, këtë vit do të filloni një udhëtim që fshin të gjitha dhimbjet dhe fatkeqësitë me të cilat jeni përballur në të kaluarën. Ndjej se ka ish të dashuruar dhe miq të vjetër që kanë nevojë për t’u anuluar aksesi i tyre në energjinë tuaj. Nëse lejoni pothuajse këdo dhe të gjithë të kenë akses në kohën, paratë dhe energjinë tuaj…ku do të mbeteni? I varfëruar dhe i frustruar. Ju nuk mund të prisni që njerëzit t’ju trajtojnë ndryshe nga mënyra se si i lejoni ata. Ky do të jetë një vit i rritjes së kostos suaj të pranimit.

Unë shoh një përmbysje në karrierë për ju këtë vit që do të ndryshojë jetën tuaj (dhe stilin e jetës!). Mos u kënaq me më pak se sa meritoni. Ju gjithashtu mund të hyni në një partneritet me dikë që ju ndihmon në ndërtimin e biznesit dhe besimit tuaj. Ky është minimumi i thjeshtë për ju tani ndërsa vazhdoni të rriteni. Mbani mend, nëse duhet të performoni që dikush të shohë vlerën tuaj, ata kurrë nuk kanë qenë të denjë për dritën tuaj në fillim.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Gëzuar Vitin e Ri, centaurë! Njëzet e njëzet e dy po mbërrijnë për të përqafuar pushimin dhe relaksimin pas një viti e gjysmë të fundit të ndriçimit dhe aktivizimit nga boshti Binjakët-Shigjetari. Tani po kalojmë në boshtin Demi-Akrep, i cili do t’ju kërkojë të rrënjosni, lironi dhe rehabilitoni. Shpirti juaj ju ka bërë thirrje për një kohë që të rishikoni ëndrrat dhe dëshirat tuaja të fëmijërisë.

Asnjëherë nuk është menduar të bëhesh një dhëmbëz në makinë dhe ky do të jetë viti që ju të dilni jashtë rutinës tuaj të përditshme dhe të gjeni mënyra të reja për të shijuar jetën që ju është dhënë. Jeta nuk ka nevojë të jetë e ndezur në mënyrë që të jetë argëtuese. Të ndalosh për të nuhatur trëndafilat, të marrësh frymë pak më thellë, t’i japësh vetes leje për të marrë disa ditë pushim nga puna dhe të bësh kafenë me një majë më të ëmbël, nuk do të dëmtojë askënd. Jeta juaj e dashurisë do të bëhet e butë në një mënyrë vërtet të bukur. Nëse mund të gjeni më shumë ekuilibër mes punës dhe jetës, marrëdhëniet tuaja personale do të fillojnë të lulëzojnë. Qëndroni të pranishëm me ata që doni ndërsa keni kohë me ta. Kur përpiqeni të uleni në shenjë mirënjohjeje çdo ditë që zgjoheni dhe keni një shans të ri, universi do t’ju bekojë për qasjen tuaj falënderuese. Unë shoh shumë prej jush duke punuar më zgjuar, jo më shumë – në fakt duke fituar më shumë dhe duke punuar më pak. Besoni në këtë realitet, tashmë po ndodh!

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Të dashur dhitë e mia të detit, viti 2022 për ju është gati të shkaktojë një moment çlirimi. Ju mund të jeni kapur nga pikëllimi, pakënaqësia ose mëria për gjërat që kanë ndodhur në të kaluarën. Unë ju shoh duke fituar perspektivë të re për jetën tuaj këtë vit dhe duke hequr veten nga rrota e lloj brejtësive të ndjenjës, të menduarit dhe sjelljes në të njëjtat mënyra që keni bërë për vite me radhë. Nëse jeni të gatshëm të merrni përgjegjësi për mënyrën se si e keni penguar veten nga marrja e bekimeve që dëshironi, do të dhuroheni me fat të mirë përtej ëndrrave tuaja më të çmendura.

Filloni të dilni jashtë zonës suaj të rehatisë. Për disa prej jush shoh performancë (teatër, improvizim, krijimi i përmbajtjes, muzikë live, lexime poezish ose ndarja e artit tuaj më publikisht). Ju jeni një dhuratë për këtë tokë, dhe sapo të filloni ta trajtoni veten më mirë dhe me më shumë mbështetje, e shoh se është më e lehtë për ju të pranoni mbështetjen dhe mirësinë nga të tjerët. Prisni që bashkëpunimet dhe marrëdhëniet tuaja të ngushta të lulëzojnë në vitin 2022 nga zemra juaj e sapogjetur.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ujorët e mi unikë dhe kureshtarë, ky vit do të jetë i mbushur me mundësi që ju të ndryshoni narrativën që njerëzit e tjerë kanë për kuptimin e jetës. Ju mund të shkruani ose ndani pjesë të historisë suaj që i ndihmojnë njerëzit e tjerë të ndihen më të sigurt për t’u hapur. Nëse jeni në gjendje të reflektoni dhe të ndani përvojat tuaja me fuqizimin, mund të prisni që ta ktheni rrëmujën tuaj në mesazhin tuaj në 2022.

Unë ju shoh që jeni në një hapësirë të mrekullueshme me komunitetin me të cilin keni zgjedhur të rrethoheni. Prisni që kjo të zgjerohet në vitin e ri, duke mirëpritur edhe më shumë njerëz me zemër të pastër në zemrën tuaj. Ka lidhje shpirtërore që duhet të bëni ende, dhe kujtime që duhet t’i përjetoni ende. Mos u kapni shumë nga vendi ku jeni me karrierën tuaj, jetën tuaj të dashurisë dhe përparimin tuaj personal. Ky vit do t’ju lërë mendjen në mënyrat më të mira me atë që keni në dyqan! Përdorni presionin për ta kthyer jetën tuaj në një kryevepër të veshur me diamant.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Peshq, ju jeni gati të nisni një udhëtim të vetë-zbulimit dhe në vend që ta gjeni përgjigjen në libra të ngurtë studimi dhe vetëndihme, ju po zgjoheni nga mësimet e gjetura në momente gëzimi. Lejimi i vetes ta shijojë jetën tuaj pak më shumë do të jetë ilaçi i saktë që zemra juaj ka kërkuar gjatë gjithë këtyre viteve. Jeta nuk ka nevojë të ndihet pa dashuri, dashuria nuk ka nevojë të ndihet si punë dhe puna nuk ka nevojë të konsumojë jetën tuaj. Do të gjeni shumë mundësi këtë vit për t’i kujtuar vetes sa larg keni arritur.

Ju inkurajoj të qëndroni jashtëzakonisht optimistë se ku po shkoni. Nëse po hyni në beqarin e vitit të ri, në horoskopin tuaj të dashurisë shoh një mundësi për dashuri të ëmbël dhe të pastër që do t’ju vijë në vitin 2022. Dhe për Peshqit e mi tashmë të çiftuar, filloni të shfrytëzoni mundësitë për të qenë më të hapur dhe më të sinqertë me veten tuaj. partneri aktual. Lëreni veten të futeni në dobësinë e vërtetë këtë vit për t’i kujtuar vetes: Ju jeni të sigurt për t’u hapur ndaj jetës dhe të gjitha mundësive të saj të pafundme! Hapja e zemrës do t’ju çojë drejt gëzimit dhe suksesit që në një moment mund ta kishit ëndërruar.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!