Home Këshilla Çfarë është spraji hidratues për fytyrën: Si mund të ndihmojë lëkurën tuaj

Çfarë është spraji hidratues për fytyrën: Si mund të ndihmojë lëkurën tuaj

by admin

Spraji hidratues është një nga produktet më të multifunksional dhe shërben për shumë funksione të ndryshme.

Vazhdoni të lexoni për të zbuluar përfitimet e sprajit hidratues, së bashku me të gjitha mënyrat e ndryshme si mund ta përdorni. Sprajin hidratues mund ta përfshini në hapat tuaj të kujdesit për lëkurën madje edhe për të holluar produkte të tjera.

Si të përdorni një spraj hidratues në fytyrë?

 1. Për të rifreskuar lëkurën tuaj  – lëkura e përthith menjëherë dhe ndihet e freskët.
 2. Për hidratimin të menjëhershëm; Sigurohuni që të kërkoni një spraj hidratues me bimë si – kalendulë, sherebelë, trumzë dhe bar pezmi. Këta përbërës ndihmojnë në bllokimin e lagështisë në lëkurën tuaj për t’ju mbajtur të hidratuar.
 3. Hidratim shtesë; Një mënyrë tjetër për të rritur hidratimin e lëkurës suaj është se pas hapit të sprajit ju mund të vendosni dhe produkte të tjera mbi lëkurë.
 4. Për të qetësuar lëkurën e ndjeshme; Nëse lëkura juaj është sensitive, një spraj hidratues mund të ndihmojë në uljen e skuqjes, acarimin dhe rikthimin e lagështisë së humbur. Thjesht duhet të jetë spraji i  duhur i fytyrës. Shmangni irrituesit e mundshëm si alkooli dhe aroma dhe në vend të kësaj zgjidhni një formulë me përbërës organik si – kalendula, sherebela, rigon dhe bar pezmi. MERIDIEM nga SKIN NOVIS përmban vetëm këto katër bimë medicinale.
 5. Për të thithur yndyrën e tepërt; Falë përmbajtjes spraji hidratues stabilizon yndyrën në lëkurë. MERIDIEM ndihmon në rregullimin e prodhimit të yndyrës ndërsa hidraton.
 6. Për të ndihmuar në kontrollin e akneve; Spraji hidratues do të ndihmojë për të mbajtur nën kontroll lëkurën me akne. Zgjidhni një spraj që do të përfshijë bimë qetësuese dhe antibakteriale, si sherebela.
 7. Për të rritur përthithjen e produkteve të tjera; Lëkura e lagur vepron si një sfungjer, duke thithur shpejt çdo produkt që vendosni mbi të. Pra, nëse doni të maksimizoni performancën e kremrave ose grimit, provoni t’i përdorni pasi keni përdorur sprajin. Produktet do të depërtojnë më thellë, duke i dhënë lëkurës tuaj më shumë nga përbërësit e tyre të dobishëm.
 8. Për të pastruar lëkurën tuaj përpara grimit; Nëse e aplikoni para makiazhit, një shtresë e sprajit të fytyrës mund të krijojë një teksturë më të butë, më të hidratuar mbi të cilën të aplikoni përbërjen tuaj.
 9. Për të përhapur fondatinën; Një spraji hidratues mund të ndihmojë duke inkurajuar fondatinën të përhapet më lehtë, duke ju dhënë një grim të pastër.
 10. Për të fiksuar makiazhin; Përdoreni si fiksues makiazhi, ky spraj hidratues i’u dhuron të gjitha përfitimet hidratuese të kujdesit të lëkurës, plus aftësinë për të zgjatur kohën e grimit tuaj – dhe  me përbërës më të pastër; natyral që nuk do të bllokojnë ose irritojnë lëkurën tuaj.
 11. Për të rifreskuar makiazhin; Kur jeni duke shkuar nga zyra për një natë jashtë në qytet, spraji i fytyrës është një mënyrë e thjeshtë për të rifreskuar makiazhin tuaj pa pasur nevojë të lani fytyrën dhe të filloni nga e para. E vetmja gjë që duhet të bësh është të spërkatësh fytyrën me një spraj.

MERIDIEM by SKIN NOVIS është krem hidratues në formë spraj i përshtatshëm për çdo lloj lëkure.

MERIDIEM – Spraj/ Krem hidratues me përbërës 100% organik. Falë përbërësve lëkura e përthith shumë lehtë, dhe lejon që antioksidantët e gjendur në produkt të depërtojnë më lehtë në shtresat më të thella të saj duke i ofruar hidratim. MERIDIEM redukton hiperpigmentimin e shkaktuar nga ekspozimi në diell, redukton inflamacionet në lëkurë sepse përmban vitaminë E. Shumëllojshmëria e përbërësve unik të përzgjedhur për këtë krem janë balancuar në mënyrë perfekte për ti ofruar hidratim, për t’a ndihmuar në zbutjen e thatësisë dhe acarimit.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!