Home Këshilla “Çfarë duhet të vesh në vjeshtë?” Të përgjigjemi ne.

“Çfarë duhet të vesh në vjeshtë?” Të përgjigjemi ne.

by E Ll

Çfarë duhet të vesh në vjeshtë? Është një pyetje që i kemi bërë vetes për të paktën disa javë tani.

Sot, jemi këtu për të të treguar rrugën drejt të dukurit bukur këtë vjeshtë.

Çelësi për të pasur një gardërobë të bekuar për vjeshtë është të rrethohesh nga ngjyrat bazë sezonale, pjesë që janë të këmbyeshme dhe mund të shtresohen me njëra -tjetrën dhe të hidhen pa mundim së bashku me çdo gjë tjetër që varet në dollap. Këto artikuj do të sigurojnë që çdo veshje që ke të jetë e vërdallë për shumë gjatë.

Më poshtë, ke një listë të pjesëve kryesore që mund t`i nxjerrësh nga dollapi çdo vjeshtë.

1. XHAKETË LËMSH

Kërko për paleta njëngjyrëshe ose neutrale në silueta të thjeshta për të siguruar potencialin maksimal.

2. XHAKETA ARUSH

Xhaketat dhe jumpers/hoodies do të jenë gjithmonë shtyllat kryesore të stilit të vjeshtës, por ato me material me push ndihen më trendi për vitin 2021 dhe shpesh janë edhe më të bukura.

3. GETA

Investimi në geta të reja është një nga ritet më të mira të vjeshtës. Kërkoni diçka cilësore dhe kujdesu për to (p.sh., laji ato në ujë të ftohtë) për të siguruar që të zgjasin gjatë gjithë sezonit.

4. SET I THURUR

Një kombinim i thurur është perfekt për në vjeshtë, pasi mund t’i veshësh veç e veç ose së bashku.

5. ÇIZME GJURI

Ka shumë tendenca të çizmeve që duhen marrë parasysh këtë vit, por kurrë nuk mund të gabosh me një palë çizme klasike prej lëkure deri në gju. Shiko për stilet me taka që mund t’i veshësh edhe për ndonjë rast.

6. BLUZAT E MBYLLURA

Kur të jetë shumë e ftohtë për jelekët ose këmishat e holla, drejtoju bluzave të buta. Stilet e bardha do të funksionojnë me gjithçka që zotëron dhe do të duken të jashtëzakonshme me shtresa nën jelekët e thurur në trend të vitit 2021.

7. GOLF ME RRUDHA

Golfat me rrudha do të jenë në vjeshtë fiks si sandalet për verën-një pjesë e panegociueshme e uniformës së modës.

8. PALLTOT E LEHTA

Mund të jetë akoma shumë ngrohtë për të veshur rrobat e sipërme prej leshi, por do të ishte e udhës të kesh një pallto në dispozicionin. Një opsion i lehtë që është mjaft i gjerë për të mbuluar veshjet e thurura do ishte perlë.

9. FUSTANE ME MËNGË TË GJATA

Ka një kohë dhe një vend për krahët e zhveshur, dhe vjeshta nuk është ajo. Kërko fustane me mëngë të gjata (mundësisht në fabrikime të thurura) për të mbajtur nxehtësinë.

10. XHINSE TË DREJTA

Xhinset me këmbë të gjera janë kudo këtë vit, por nuk duhet të harrosh këmbët e drejta. Jo vetëm që ato duken elegante, por ka shumë mundësi që të jenë aq të ngushta sa të futen në çizme.

11. PJESË LËKURE

Kuptohet që është vjeshtë kur lëkura fillon të godasë përsëri raftet. Pavarësisht nëse zgjedh atë të vërtetë ose atë artificiale, kjo pëlhurë e rëndë do të mbajë të ftohtin larg, ndërkohë që të jep një pamje cool. Bukuri!

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!