Home Art dhe Kulturë Bëj gati kostumin e kuq dhe maskën. Casa Del Papel del sot.

Bëj gati kostumin e kuq dhe maskën. Casa Del Papel del sot.

by E Ll

Thrilleri i shumëpritur i krimit Money Heist, i njohur gjithashtu si La Casa De Papel, është kthyer me sezonin 5. Krijuesit e shfaqjes do të shfaqin premierën e grabitjes më të madhe në histori në platformën e transmetimit Netflix në dy pjesë. Pjesa e parë do të dalë sot, më 3 shtator dhe pjesa e dytë në dhjetor të këtij viti.

Këtu ke gjithçka që duhet të dish në lidhje me këtë publikim:

Kur do të dalë sezoni 5 ?

Shumica e serialeve origjinalë të Netflix publikohen në mesnatën e Kohës së Paqësorit. Pra, Money Heist Season 5 Vëllimi 1 do të dalë në orën 12:30 pm IST, ndërsa vëllimi 2 do të dalë në 3 Dhjetor në 1:30 pm IST.

Sa orë do rrish pa gjumë … ose sa episode ka?

Në sezonin e pestë dhe të fundit, ka 10 episode në total. Vëllimi 1 i Money Heist Sezoni 5 do të ketë pesë episode dhe emrat e tyre janë: Episodi 1 i titulluar “Fundi i Rrugës” Episodi 2 i titulluar “A Beson në Rimishërim?” Episodi 3 i titulluar “Mirësevjen në Shfaqjen e Jetës” Episodi 4 i titulluar “Vendi yt në Parajsë” Dhe së fundi, Episodi 5 i titulluar “Jeto shumë jetë”.

Vëllimi 2 do të ketë gjithashtu 5 episode, por emrat nuk janë publikuar ende.

Le të kujtojmë pak episodin e fundit

Në episodin e fundit të sezonit të katërt, historia përfundoi kur skema e Profesorit bëri që Lisbona të ribashkohej me anëtarët e tjerë të bandës në Bankën e Spanjës, por inspektorja e zgjuar Alicia Sierra mësoi për fshehjen e Profesorit dhe e kapi në flagrancë.

Cilët aktorë do të shohësh në ekran?

Anëtarët kryesorë të shfaqjes përfshijnë Varlvaro Morte si i famshmi Profesor, Miguel Herrán si Rio, ÚrsulaCorberó si Tokio, Jaime Lorente si Denver, HovikKeuchkerian si Bogota, ItziarItuño si Lisbon, Esther Acebo si Stokholm, Darko Peric si Helsinki, si Palermo, Fernando Cayo si Coronel Tamayo, Najwa Nimri si Alicia Sierra, Luka Peros si Marseille, Belén Cuesta si Manila, Enrique Arce si Arturo dhe José Manuel Poga si Gandía. Dhe ti, sepse do e përjetosh aq shumë sa papritur do të duket vetja veshur me të kuqe dhe me maskën e Dalit, gati për aksion.

Related Articles

error: Content is protected !!