Home Kuriozitet “Baby Shark Dance” arrin 10 miliardë shikime në YouTube

“Baby Shark Dance” arrin 10 miliardë shikime në YouTube

by E Ll

“Baby Shark Dance” i kompanisë Pinkfong në YouTube ka arritur 10 miliardë shikime, duke e bërë atë videon më të shikuar në historinë e faqes në internet.

Videoja u ngarkua për herë të parë në qershor 2016 dhe tejkaloi liderin e mëparshëm të YouTube “Despacito” nga Luis Fonsi dhe Daddy Yankee në nëntor 2020.

“Baby Shark Dance” ka vazhduar të mbretërojë si videoja më e shikuar në YouTube për 15 muaj rresht. “Despacito” tani qëndron në vendin e dytë me 7.7 miliardë shikime.

“Ne jemi të kënaqur që Baby Shark ynë i dashur ka regjistruar një tjetër moment historik të jashtëzakonshëm. Ka qenë një udhëtim vërtet domethënës për të dëshmuar se si Baby Shark ka lidhur njerëzit në mbarë botën dhe ne mezi presim të prezantojmë aventurat e mëtejshme të Baby Shark që do të sjellin përvoja për më shumë fansa kudo”, tha Min-seok Kim, CEO i kompanisë Pinkfong në një deklaratë.

Nickelodeon lançoi në Mars 2021 një serial të animuar për fëmijë të bazuar në “Baby Shark Dance” të titulluar Baby Shark’s Big Show!

Seriali është rinovuar për një sezon të dytë me një film artistik gjithashtu në zhvillim.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!