Home Këshilla 7 Këshilla se si të stabilizojmë yndyrën në fytyrë

7 Këshilla se si të stabilizojmë yndyrën në fytyrë

by admin

Kur lëkura me yndyrë shkaktohet nga gjenetika ose hormonet, është e vështirë të parandalohet. Rutina e duhur ndaj kujdesit të lëkurës dhe shmangia e ushqimeve të pashëndetshme siç janë ushqimet që përmbajnë karbohidrate dhe ushqimet me shumë sheqer mund të ndihmojnë për të eleminuar yndyrën në lëkurë.

 1. Lani fytyrën
  Nëse lëkura është e yndryshme duhet ta lani 2 herë në ditë. Shmagni sapunët që kanë kimikate që e irritojnë dhe e shtojnë yndyrën në lëkurën tuaj.
 2. Përdorni maska me qumësht dhie
  Qumështi i dhisë funksionon për të gjitha llojet e lëkurave, redukton rrudhat dhe aknet.
 3. Përdorni krem mbrojtës dielli
  Kremi i diellit nuk e bën fytyrën tuaj të duket e yndyrshme për sa kohë që zgjidhni produktin e duhur që i përshtatet lëkurës suaj.
 4. Shmangni prekjet në fytyrë
  Gjëja e fundit që do të dëshironit të bënit është ti transmetoni fytyrës vajin dhe bakteret nga duart nëse e prekni.
 5. Reduktoni sheqernat dhe karbohidratet
  Nëse regjimi juaj ushqimor përmban sheqerna dhe karbohidrate stimulon, prodhon vaj dhe akne në fytyrën tuaj.
 6. Përdorni hidratues
  Nëse ju përdorni hidratues lëkura juaj ka një shtresë mbrojtëse ndaj prodhimit të tepërt të yndyrës në fytyrë.
 7. Lexoni përbërësit e produkteve që blini
  Zgjidhni përbërës organik, dhe jo produkte që kanë përbërës kimik të cilët do i shkaktojnë shumë dëme lëkurës dhe do të shtojnë yndyrën në fytyrë.

Cili është produkti që rekomandohet dhe është efektiv për të stabilizuar yndyrën në fytyrë?

LAVA SOAP nga SKIN NOVIS është sapun me përbërës organik dhe ideal për lëkurat e yndryshme. Përfitimet që merrni nga ky sapun janë të shumta: ndihmon lëkurat e yndyrshme në stabilizimin e yndyrës dhe pastrimin e lëkurës nga papastërtitë. Përbërës 100% Organik: Qumësht dhie, Mente, Kalendulë, Rigon, Vaj Ulliri, Sodë. Përbërja është krijuar posaçërisht për t’u kujdesur në mënyrë perfekte për lëkurën tuaj, duke balancuar vajin në fytyrë.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!