Home Lëkura 5 përfitime të mahnitshme të qumështit të dhisë për lëkurën; Produkte të rekomanduara!

5 përfitime të mahnitshme të qumështit të dhisë për lëkurën; Produkte të rekomanduara!

by admin

Ju mund të keni dëgjuar se sa i shkëlqyeshëm është qumështi i dhisë. Është i pasur me kalcium, është i mirë për kolesterolin, përmban proteina, vitamina dhe minerale të mahnitshme – Në tërësi, janë gjëra të shkëlqyera. Por a keni menduar ndonjëherë se sa e dobishme është kjo për lëkurën tuaj?

Ka kompani të kujdesit të lëkurës që përdorin qumështin e dhisë si burimin kryesor të regjimit të tyre të kujdesit për lëkurën. Ashtu si keni marrë sapunë qumështi dhie, krem, pastrues, locione – Në thelb një gamë e gjerë produktesh që pretendojnë të provojnë mrekullinë e saj në lëkurën tuaj nëse i përdorni ato.

Por a është aq e dobishme sa mund të duket? A ju ndihmon vërtet përdorimi i qumështit të dhisë për të hequr qafe problemet tuaja të lëkurës?

Përgjigja është Po, qumështi i dhisë është i dobishëm për lëkurën tuaj dhe me të vërtetë mund të sjellë një ndryshim në regjimin tuaj të kujdesit për lëkurën. Ka veti të mahnitshme Anti-plakje, mund të njom lëkurën tuaj, është e mirë për shtresim dhe mund të përmirësojë thithjen e lëndëve ushqyese.

Më poshtë kemi ndarë disa nga përfitimet e mprehta të Qumështit të Dhisë së bashku me një listë të produkteve tona të preferuara që mund të përdorni.

Qumështi i dhisë – Një superushqim

Përbërësit që gjenden në qumështin e dhisë kanë disa karakteristika të mahnitshme të dobishme për lëkurën tuaj duke përfshirë magnezin, fosforin, mineralet, vitaminat dhe kalciumin. Për më tepër, ata që duan ta shtojnë atë në regjimin e tyre të përditshëm të kujdesit të lëkurës mund të zgjedhin përfitimet e mëposhtme.

Pastrues i butë

Kryesisht produktet e kujdesit për lëkurën si sapuni dhe locionet e trupit përmbajnë surfaktantë të ashpër që heqin lagështirën natyrale nga lëkura juaj. Niveli i pH i Qumështit të Dhisë është afër lëkurës sonë, gjë që ndihmon në rivendosjen e lagështimit të humbur. Është një regjim i përsosur i butë për të gjitha llojet e lëkurës, pa marrë parasysh ngjyrën, apo ndjeshmërinë.

Ushqyes dhe hidratues

Qumështi i dhisë është i pasur me minerale dhe vitamina që janë provuar të jenë efektive për lëkurën tuaj. Gjithashtu është një burim i mirë i Selenit, një mineral që ndihmon në përmirësimin e membranës tuaj të lëkurës. Kremra e qumështit të dhisë, në veçanti, ka një strukturë të butë dhe të butë, të përsosur për një prekje dhe ndjesi të gjallë në trupin tuaj.

Rigjenerim natyral

Qelizat e vdekura të lëkurës në trupin tuaj mund të çojnë në shumë probleme të kujdesit për lëkurën si aknet, prodhimi i kolagjenit, hiperpigmentimi, njollat ​​e moshës dhe lëkura e thatë. Ekzistojnë një larmi produktesh të ndryshme të qumështit të dhisë që ndihmojnë në shtresimin e lëkurës tuaj. Acid laktik, i gjetur në qumështin e dhisë ka treguar që shtreson butësisht shtresën e sipërme të lëkurës, duke u bërë të mundur që qelizat e lëkurës rinore të marrin drejtimin.

Promovoni Anti-Plakjen

Dy lëndët kryesore ushqyese, të efektshme për të luftuar kundër shenjës së plakjes janë Vitamina A dhe Acidi Laktik – të dyja këto janë të pranishme në Qumështin e Dhisë. Kombinimi i Alpha-hidroksi, laktik dhe kaprilik mund të fillojë prodhimin tuaj të elastinës, duke çuar në një ton të ndritshëm dhe më të ri të lëkurës.

Veti të gjithëanëshme

Përveçse ofron veti të balancimit të lëkurës, qumështi i dhisë mund të trajtojë edhe një gamë të gjerë të kushteve të lëkurës. Personat me psoriazë, ekzemë mund të përfitojnë nga përdorimi i produkteve organike të qumështit të dhisë. Ky qumësht natyral ndihmon në lagështimin e lëkurës dhe sëmundjeve të tjera të lëkurës të cilat rezultojnë në skuqje dhe kruajtje.

Përdorimi i llojit të duhur të produkteve të qumështit të dhisë

Produktet më të mira të qumështit të dhisë

Mos bini në grackën e “Regjimit të Qumështit të Dhisë”. Jo të gjitha produktet me etiketa që përmbajnë “Qumësht dhie” nuk janë të dobishme për lëkurën tuaj. E vërteta qëndron në përbërësit, zbulimi i kësaj automatikisht do t’ju japë përgjigjen për produktin që po përdorni.

Lëkura juaj është pjesa më e ndjeshme e trupit tuaj, për të mos përmendur që është organi më i madh për tu mbuluar. Ju duhet të përdorni produkte që përmbajnë përbërës të pastër dhe organiik- Dhe mënyra më e mirë për të gjetur produkte të tilla është duke përdorur markën tuaj SKIN NOVIS.

SKIN NOVIS ofron dy produkte me bayë qumëshitn e Dhisë, sapunin LAVA SOAP dhe kremin rigjenerues REPARANDO – Të gjitha produktet SKIN NOVIS janë me përbërës të certifikuar organik.

LAVA SOAP – është sapun me përbërës organik dhe ideal për lëkurat e yndryshme. Përfitimet që merrni nga ky sapun janë të shumta: ndihmon lëkurat e yndyrshme në stabilizimin e yndyrës dhe pastrimin e lëkurës nga papastërtitë. Përbërës 100% Organik: Qumësht dhie, Mente, Kalendulë, Rigon, Vaj Ulliri, Sodë. Përbërja është krijuar posaçërisht për t’u kujdesur në mënyrë perfekte për lëkurën tuaj, duke balancuar vajin në fytyrë.

REPARANDO – krem rigjenerues multi-tasker, 7 në 1

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt që i bën të gjitha në një, REPARANDO vepron si një krem rigjenerues, antiage, anti ekzema dhe psoriazë, maskë intensive, primer, pastrues makeup-i dhe madje edhe një produkt për fëmijë me lëkurë delikate.

Pyetjet e shpeshta mbi qumështin e dhisë

Çfarë i bën lëkurës qumështi i dhisë?

Qumështi i dhisë vepron në të gjitha llojet e lëkurës dhe ka mjaft përfitime të tilla si; parandalimin e vijave të holla, zvogëlimin e puçrrave, ruajtjen e niveleve të lagështimit dhe riparimin e barrierave të lëkurës.

A e zbardh lëkurën qumështi i dhisë?

Qumështi i dhisë përmban Alpa-hidro Acid, i cili është një proteinë e njohur për zbardhjen, përtëritjen dhe zbutjen e lëkurës tuaj. Jo vetëm kjo, ajo gjithashtu parandalon kruarjet dhe alergjitë duke çuar kështu në një ton të ndritshëm të lëkurës.

Related Articles

Leave a Comment

error: Content is protected !!